INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

FOTO Dramatism la cote înalte în Premier League » Tottenham, întoarsă în prelungiri

Sarabia, după ce a marcat cu Tottenham/ foto Imago Images +8   FOTO
Sarabia, după ce a marcat cu Tottenham/ foto Imago Images

Articol de - Publicat sambata, 11 noiembrie 2023 17:21 / Actualizat sambata, 11 noiembrie 2023 17:51

Tottenham a pierdut dramatic împotriva cu Wolves, cu 1-2, în etapa #12 din Premier League.

Londonezii veneau după prima înfrângere a sezonului, 1-4 cu Chelsea, și sperau să revină, cel puțin momentan, pe primul loc. Au avut 1-0 la pauză, dar au pierdut meciul cu „lupii” în prelungiri.

Wolves - Tottenham/ foto: Imago Images
+4 FOTO

Tottenham, înfrângere dramatică pe terenul lui Wolves

Tottenham a deschis scorul rapid, în minutul 3, prin Johnson, care a îndeplinit o simplă formalitate din fața porții în urma centrării ideale a lui Porro. Apoi, Wolves a ieșit la joc, a pus presiune constantă pe adversari și părea că golul poate veni în orice moment. Și golurile au venit, în prelungiri.

Sarabia a egalat cu un șut puternic la colțul scurt, în minutul 90+1. A primit o pasă liftată de la Cunha, a preluat perfect pe poziție viitoare și l-a executat pe Vicario cu un trasor. Lovitura de grație pentru Tottenham a venit în minutul 90+7.

Lemina s-a demarcat dintre fundașii visători ai lui Spurs și a marcat cu un șut din alunecare, la colțul lung. Tottenham a rămas cu 26 de puncte în 12 etape, în timp ce Wolves a ajuns la 15 și s-a îndepărtat de zona retrogradării.

Caseta meciului Wolves - Tottenham 2-1