INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  WREXHAM - NOTTS COUNTY 3-2

VIDEO Ryan Reynolds s-a dus la vedeta echipei sale, după victoria sezonului: „Fiu de c***! Ce a fost asta? Ești prea bătrân pentru așa ceva!”

Actorul Ryan Reynolds și portarul Ben Foster au purtat un dialog savuros la finalul meciului pe care formația lor, Wrexham, l-a câștigat contra lui Notts County, scor 3-2.

Articol de - Publicat marti, 11 aprilie 2023 20:14 / Actualizat miercuri, 12 aprilie 2023 09:08

National League, eșalonul cu numărul 5 din fotbalul britanic, a oferit un duel fantastic în week-end.

Wrexham, echipă mediatizată intens din momentul preluării de către actorii Ryan Reynolds și Rob McElhenney, și Notts County, una dintre cele mai vechi echipe de fotbal din lume (înființată în 1862), se aflau în fruntea clasamentului, cu câte 100 de puncte și câte 103 goluri marcate.

Miza e uriașă pentru că doar primul loc promovează direct în League Two, locul 2 merge la baraj.

Gazdele s-au impus cu 3-2, salvate de portarul Ben Foster. În prelungirile partidei, veteranul de 40 de ani a apărăt un penalty.

Cifre astronomice » Bayern Munchen a pus pe masă un sfert de miliard pentru Haaland!
CITY - BAYERN

VIDEO. Ryan Reynolds, către Ben Foster: „Nenorocitule! Nu voi mai fi niciodată același”

@btsport @Ryan Reynolds and @Ben Foster The Cycling GK embrace after the keepers heroics in the 97th minute ❤️ What a game. What a league. What a sport! #wrexham #ryanreynolds #nationalleague #football #deadpool #welcometowrexham ♬ original sound - btsport

Ryan Reynolds și Ben Foster au purtat un dialog savuros după meci, devenit viral.

• Reynolds: Oh, doamne!
  • Foster: Nu se putea mai bine de atât, nu?
  • Reynolds: Fiu de c***! Ce a fost asta? Ești prea bătrân pentru așa ceva.
  • Foster: Chiar am avut crampe când m-am ridicat.
  • Reynolds: Sunt sigur că ai avut. Ce naiba?! A fost incredibil.
  • Foster: Nu poți scrie un astfel de scenariu...
  • Reynolds: Cel mai dramatic lucru pe care l-am văzut în viața mea. Acum pur și simplu pleci? Asta faci?
  • Foster: Trebuie să merg la interviuri, să mă văd cu cei de BT Sport, chestiile astea. Încă râd în interiorul meu. Nu am mai simțit niciodată așa ceva.
  • Reynolds: Nici nu am putut să urmăresc, m-am întors chiar la timp să îți văd intervenția. Doamne!
  • Foster: Ce meci, ce meci nebun!
  • Reynolds: Nu voi mai fi niciodată același!
  • Foster: Oamenii vor urmări asta pe BT, oamenii din toată lumea vor vedea și se vor gândi: „Ce echipe, ce meci”. Două echipe din ligile amatoare...
  • Reynolds: Cei de la Notts sunt fantastici. Le mulțumesc pentru asta! E păcat că doar una dintre echipe va promova.

Wrexham a făcut un pas uriaș spre promovare. Are un avans de 3 puncte și un meci mai puțin disputat față de Notts County, când mai sunt de jucat doar 3 runde.

VIDEO. Rezumatul meciului Wrexham - Notts County 3-2

Cifre astronomice pentru Haaland » Bayern Munchen era gata să spargă banca, Manchester City a plusat masiv

VIDEO+FOTO Aproape de tragedie! Românul care a marcat Golul Anului 2019 și-a pierdut cunoștința după o ciocnire violentă cu portarul

A luat parte la un moment istoric în fotbalul românesc, acum lucrează pe TIR în Germania: „Patronii sunt foarte faini! Mai stau un an și mă întorc acasă”

„Traduceri avem?” » Cum se comportă „Hagi” Luțu la cursurile de director sportiv: „E disperat!”