INTERNATIONAL  »  CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2022 - STIRI  »  ARGENTINA - ARABIA SAUDITĂ 1-2

Comentatorul arab s-a dezlănțuit după supergolul din Argentina - Arabia Saudită » Reacție genială în direct

Articol de GSP - Publicat marti, 22 noiembrie 2022 18:19 / Actualizat marti, 22 noiembrie 2022 18:19

Arabia Saudită a produs prima mare surpriză de la CM 2022 și a câștigat în fața Argentinei, 2-1, după 0-1 la pauză.

După ce Messi a deschis scorul în minutul 10, Arabia Saudită a întors scorul în 5 minute, prin Al Shehri (48) și Al Dawasari (53).

AUDIO. Comentatorul arab, spectacol la Argentina - Arabia Saudită

După supergolul de 2-1, comentatorul arab s-a dezlănțuit în direct. A țipat cât a putut și a invocat Divinitatea, mulțumindu-i lui Allah pentru reușita care a adus victoria.

Al Dawsari, gol de generic în Argentina - Arabia Saudită

După o respingere a fundașilor argentinieni, mingea a aluns la Salem Al Dawsari.

Extrema de 31 de ani de la Al Hilal a trecut cu ușurință de 4 adversari și a șutat imparabil la colțul lung.

După 5 minute în care am greșit, scorul s-a făcut 1-2. Ne-am încurcat, apoi am aruncat mingi în careu și ne-am complicat puțin. Am văzut că ofsaidurile au fost corect acordate, deci nu există nicio scuză! E cea mai mare lovitură pe care o primesc cu acest grup. Acum, evident, nu mai avem nicio variantă, decât să câștigăm celelalte două partide din grupă (n.r. - cu Mexic și Polonia). Știam că Arabia Saudită e o echipă pe care, dacă o lași să joace, poate împinge mult liniile. A jucat bine

- Leo Messi, după Argentina - Arabia Saudită

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”