INTERNATIONAL  »  CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2022 - STIRI  »  ARGENTINA - ARABIA SAUDITĂ

FOTO Faza dubioasă din care Messi a marcat primul lui gol în Qatar + Recordul atins de starul lui PSG

Argentina - Arabia Saudită | Leo Messi (35 de ani) a deschis scorul în minutul 10, după un penalty ușor acordat.

Articol de GSP - Publicat marti, 22 noiembrie 2022 12:28 / Actualizat marti, 22 noiembrie 2022 14:08

Argentina - Arabia Saudită 1-2 | Leo Messi (35 de ani) a deschis scorul în minutul 10, după un penalty ușor acordat.

Argentina a început tare prima partidă de la Campionatul Mondial și avea să înscrie în urma unei decizii controversate de arbitraj.

Reporterii GSP au fost la Mexic - Polonia » Egal fără goluri într-o atmosferă spectaculoasă
MEXIC - POLONIA 0-0

Argentina - Arabia Saudită | Leo Messi, gol după un penalty controversat

În minutul 8, la un corner al naționalei lui Scaloni, Paredes a căzut în urma unui duel cu Hamid. Reluările TV arată că mijlocașul lui PSG e ținut în marcaj, pare că forțează contactul și cade ușor

„Centralul” Slavko Vincic a fost chemat însă la marginea terenului pentru a revedea faza, la solicitarea colegilor din camera VAR. Slovenul a dictat lovitură de pedeapsă, una transformată fără emoții de Leo Messi, care a devenit astfel primul argentinian cu goluri la 4 Campionate Mondiale diferite!

Clasamentul în grupa C de la Campionatul Mondial

Mai multe știri despre Campionatul Mondial:

Controversă și cu micul dejun primit de fanii cazați în „orașul” de containere din Doha: „200 de lire pe noapte pentru asta?”

Au cerut retragerea unei superforțe de la Campionatul Mondial: „Ne este rușine pentru voi”