Alte știri din fotbal
Justin Ștefan a venit cu replica după atacul șefului din Superliga: „Fabulația populistă”
0
„Vreau să le mulțumesc doamnelor de la bucătărie!” » Jucătorii Craiovei, show și la declarații: „Nu vreau să plâng, dar nu pot”
0
România U17 și-a aflat adversarele de la Campionatul Mondial! » „Tricolorii” debutează în premieră la turneul final din Qatar
0
A comis-o! Octavian Popescu a râs de convocările lui Hagi, apoi și-a șters reacția
12
Știri din fotbal internațional
La fel ca Arena Națională » Fosta campioană europeană, alungată de pe propriul stadion din cauza unui concert
0
Dan Șucu, transfer de senzație la Genoa » 10 milioane de euro pentru atacantul lui AC Milan
0
Andrei Rațiu a vorbit despre transfer înaintea finalei Conference League: „Sigur vor veni echipe!”
0
Lotul Senegalului pentru Campionatul Mondial » 19 fotbaliști din top 5 campionate europene
0
Lifestyle
Ramona Olaru, vedeta Antenei, antrenament neobișnuit » Antrenorul a rămas surprins: „Dă bine?”
3
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
11
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
8
Laila, iubita-fotomodel a lui Sinner, la momentul mărturisirilor: „Complimentul favorit? Când cineva îmi spune asta”
1
Testul real de 700 km a scos în evidență adevărul despre mașinile electrice ...
Libertatea
ANAF schimbă regulile pentru recalcularea CASS. Cine sunt românii care vor ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Reprezentanții firmei care a făcut revizia susțin că liftul din Palatul CFR ...
Libertatea
Nu cred ca e nefondat articolul. Ronaldo este un monstru de orgoliu si se vede asta in toata cariera lui. Ca pune osul la treaba, asta da, ca este un exemplu de performanta sportiva, de munca si asta da. Dar de aici pana la modul in care se comporta la sfarsit de cariera imi aminteste de furiile lui Hagi sau ale altor mari sportivi care nu reusesc sa accepte ca jocul a luat sfarsit, cel putin la nivelul cu care erau obisnuiti.
L-as fi trimis acasa fara discutie. Importanta e performanta si jocul colectiv, nu aerele unuia sau altuia, iar Portugalia arata foarte bine fara Cristiano Ronaldo in teren. Cu el in teren mi-e teama ca se opresc la Maroc.
So long ungoat.
Au ratat deci sansa de a castiga mondialul...Daca pleca Ronaldo ar fi avut ocazia...
Ce articol jenant. Cică echipa de rezerve și echipa titularilor... :))) Toți se antrenează cot la cot, băi nea jumătate de pseudo jurnalist. Acolo oricine trebuie să fie gata să joace. Ce spui tu nu se poate. Poate la FC FCSB. Dar in rest nu există așa ceva. Cât despre răbufnirile închipuite de tine și alții ca tine, hai mai bagă un pește aici, pe care Ronaldo le-ar fi făcut, sunt niște baliverne cum rar s-a putut citi pe acest site. Ronaldo e nr 1 acolo, dedicat 100%. Ronaldo e inteligent, nu un copil mofturos. Interesul echipei primează și nu interesul său personal. Cât despre decizia de a-l ține pe bancă, am mai spus-o, e una logică, deoarece Ronaldo nu mai poate duce un meci întreg, așa că mai bine intra în repriza a doua și joacă și eventualele prelungiri, plus că e executant de bază în cazul în care se ajunge la penaltyuri. Vai de capul tău de jurnalist!
Fost-ai, lele, când ai fost! Ronaldo nu mai joacă fotbal de câțiva ani.
De aia stam noi acasa la turnee finale pt ca premiem cu titularizari in nationala jucatori care isi au locul acolo la momentul jocului. Meteahna grea e asta. Tata, nu esti cel mai bun momentan. "Numele din fata e mai important decat cel de pe spate". O replica celebra dintr-un film (despre hochei) bazat pe intamplari reale - JO de iarna de la *** Placid. filmul "The miracle". Il recomand tuturor celor care cred ca Ronaldo e cel nedreptatit
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Erau la coada vacii fara Ronaldo. Elevtia a jucat foarte slab. Ăștia se îmbată cu apa rece după un meci. Așa a făcut și Spania după 7-0 cu Costa Rica apoi i a bătut Japonia și Maroc. Sa vedem ce fac când dau peste o echipa bună. La ăștia de la Portugalia și să bată penalty le e frică. Vedem daca dau peste Anglia, Franța ,Brazilia sau Argentina cat de buni sunt. Mi ar placea să înceapă mereu fara Ronaldo. Sa nu-i bată Marocul!
Urat final de cariera ! cu siguranta singurul motiv pt care a mai ramas este ca poate va castiga mondialul Portugalia si se va alege cu un nou trofeu.Daca intradevar a vrut sa plece , trebuia antrenorul sa-l trimita acasa pentru ca strica atmosfera la echipa
Portugalia încă nu a jucat cu echipe bune. Ronaldo nu a fost, încă este un super jucător. Nu știu dacă realiza Portugalia nici jumate din cate a realizat cu Ronaldo. Sigur rata câteva calificări și sigur nu lua Euro. Dar așa e lumea, te aruncă ca pe o măsea stricată chiar dacă i ai făcut fericiți ani de zile. Exact cum a făcut și Spania cu alde Sergio Ramos, Pique, De Gea și alții. O echipă fără lideri nu este respectată și nu inspiră frică. In finală o să ajungă Franța, Brazilia sau Argentina. Echipe care au lideri în teren și îi respectă.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.