Postat de msdr pe 10 Decembrie 2022, 09:11

Argentina a fost iertata de doua eliminări certe, Messi și Paredes. Ambele faze sunt strigătoare la cer. Paredes doua galbene sau rosu direct și la Messi galben la hențul intenționat. După ce a ieșit Brazilia presupun ca era bad for business sa iasă și Argentina. Aruncați un ochi și în tribune

pentru ce sa fie eliminat Messi? La un cartonas galben nu se elimina jucatorul.

miketheone
miketheone  •  10 Decembrie 2022, 09:34

Si daca lua cartonas galben pentru hent, credeti ca un arbitru *** ar fi dat al doilea cartonas pentru proteste in minutul 11 de prelungiri, la ultima faza inainte sa fluiere finalul ?

futhienzbang22
futhienzbang22  •  10 Decembrie 2022, 09:16

meciul era oprit,lahoz fluierase anterior hențului! căscați ochii la faza premergătoare!

msdr
msdr  •  10 Decembrie 2022, 09:11

anticenzuralasport
anticenzuralasport  •  10 Decembrie 2022, 09:02
Postat de silena pe 10 Decembrie 2022, 08:42

In primul rand mesi trebuia sancționat cu galben la henț,iar parades la faza cind a șutat intenționat trebuia cartonaș rosu direct.(oricum făcuse fault de galben).

Vai mă !!! Și olandezi care au sărit la bătaie ??? In faza aia olandezii au fost avantajați clar !!! La noi ,,specialiștii,, cad galben că te ridici de pe banca sau daca spun ceva...olandezii au intrat pe teren la bătaie !!! Îți scapă aspectele astea ???

anticenzuralasport  •  10 Decembrie 2022, 08:53

,,Multa lume,,???!!! Serios ??? Eu am văzut și am fost deranjat de multe reacții ale fotbaliștilor olandezi și ale arbitrului !!! Pai de cate ori au sărit la bătaie olandezii ??? Mesi de cate ori a fost tamponat de adversari având deja un cartonaș ? Jucătorul cu numărul 2 de la olandezi a fost certat mai rău de antrenorul olandez decât de arbitrii !!! Arbitrul a dat galbene pentru proteste argentinienilor la greu dar pe câțiva olandezi i a acceptat tot meciul...Unul este mijlocașul olandez de la Barcelona...O fi ruda cu arbitrul ? Arbitrul a arbitrat clar că în România...Clar a urmărit să iasă el în evidență...La 2-1 a prelungit 12 minute meciul...În prelungiri la prima repriză nici un minut...