INTERNATIONAL  »  CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2022 - STIRI  »  CAMERUN - SERBIA

FOTO Ce nebunie! Ce au făcut jucătorii și rezervele Camerunului, după golul „leilor neîmblânziți” cu Serbia » Scenele surprinse de trimișii GSP în Qatar

Bucuria de la golul camerunezilor / Sursă foto: Guliver/Getty Images +19   FOTO
Bucuria de la golul camerunezilor / Sursă foto: Guliver/Getty Images

Articol de , - Publicat luni, 28 noiembrie 2022 13:02 / Actualizat luni, 28 noiembrie 2022 13:18

Camerunul a deschis scorul în meciul cu Serbia după 29 de minute, prin Castelletto. A urmat o bucurie de nedescris în tabăra „leilor” neîmblânziți.

• Reporterii GSP Andrei Crăițoiu și Dan Udrea transmit live, de la masa presei, cele mai tari informații de la confruntarea Camerun - Serbia, disputată pe „Al Janoub Stadium”

Asta fiindcă nouă dintre jucătorii de rezervă ai africanilor au gonit, efectiv, de pe bancă pentru a celebra golul alături de titularii din teren. Aflați pe stadion, reporterii GSP au surprins toată scena.

Reporterii GSP au transmis de pe stadion de la Camerun - Serbia » Răsturnări incredibile de situație la cel mai spectaculos meci de la Campionatul Mondial
Camerun - Serbia

Ce au făcut jucătorii și rezervele Camerunului, după golul „leilor neîmblânziți” cu Serbia

Rezervele camerunezilor au făcut slalom printre adversari, apoi s-au dezlănțuit alături de coechiperii lor.

Arbitrul Mohammed Abdulla Hassan, originar din Emiratele Arabe Unite, n-a fost prea impresionat de moment: i-a acordat cartonaș galben atacantului Christian Bassogong, unul dintre „intrușii” ajunși în teren.

Entuziasmul camerunezilor n-a durat prea mult. Sârbii au întors scorul până-n pauză, în decurs de doar două minute, după golurile lui Pavlovic și Milinkovic-Savic. Culmea, sârbii au „copiat” pornirea camerunezilor: fotbaliștii de pe bancă au sprintat de pe bancă pe teren. „Centralul” întâlnirii a dus din nou mâna la buzunar: i-a acordat „galben” rezervei Luka Jovic, atacantul Fiorentinei.

FOTO / Camerun - Serbia, cele mai spectaculoase imagini din timpul partidei

+15 FOTO

VIDEO Corespondență GSP din Qatar / Atmosferă electrizantă înainte de Camerun - Serbia

Motivul pentru care Andre Onana a fost EXCLUS din lotul Camerunului de la Mondial » Primele informații

Iran cere excluderea echipei SUA de la Campionatul Mondial dintr-un motiv incredibil