Comentarii (1)
Basarab1948
Basarab1948  •  08 Mai 2026, 09:31

FIFA procedeaza ca multinaționalele care praduiesc România?Care maresc aberant prețurile- forțând guvernul sa acorde„compensari”românilor cu venituri mici?!Adica românii sa plateasca mai puțin(cazul cel mai„clasic”al medicamentelor și al gazelor),iar diferența pâna la prețurile„liberalizate”-sa o plateasca statul, direct in contul„multinaționalelor”?(In loc ca statul sa procedeze cum proceda Orban in Ungaria,care le taia pofta de jaf,impunându-le niște„taxe de„solidaritate”usturatoare)!Oare Trump va fi tentat(și lasat) sa „compenseze” și el prețurile biletelor?Convingând FIFA sa scada prețul biletelor-urmând ca diferența pana la prețurile inițiale, sa o suporte guvernul federal direct in contul FIFA?!

Comentează