Alte știri din fotbal
CFR Cluj intră într-o nouă eră » Schimbări forțate
0
Fostul atacant crescut de AC Milan, aproape de un transfer în Superliga
0
Ce se întâmplă cu Issouf Macalou » Ivorianul și-a făcut planul în privința plecării de la U Cluj
0
Dinamo și-a prezentat primele 3 transferuri ale verii » Toți au semnat până în 2029
4
Știri din fotbal internațional
Fotbalistul din Superliga a ajuns pe BBC: „Absolut impecabil”
0
Brazilia a făcut anunțul în cazul lui Neymar » Starul lui Carlo Ancelotti rămâne în afara lotului
0
Cehia - Africa de Sud: gol în minutul 6! » Cine pierde e ca și eliminată
3
Jucătorul Craiovei îi dă o mână de ajutor lui Dinamo Kiev: „Atenție la Lukic! Sunteți favoriți cu U Cluj”
0
Lifestyle
Cum se va numi noua Dacia electrică » Surpriza la care nimeni nu se aștepta!
0
Novak Djokovic, întâlnire neașteptată cu una dintre cele mai în vogă artiste: „Ce mică e lumea!”
3
Dacia Sandero, comparată cu cel mai în vogă vehicul blindat: „Se vinde ca pâinea caldă”
0
WOW! Stadionul unde România ar fi urmat să joace peste 3 zile nu seamănă cu nimic din ce am mai văzut: imagini incredibile
7
Filmul noului eșec al Guvernului Veștea: cum a reușit premierul desemnat ...
Libertatea
Bloc cu 26 de etaje, construit în doar 5 zile: tehnologia cu care China ...
Adevărul
Verdict necruțător la CEDO în procesul excluderii lui FCU Craiova din 2011! ...
GSP SPECIAL
Ilie Bolojan s-a enervat și a strâns 10.000 de like-uri pe Facebook în 15 ...
Libertatea
da, nici eu nu am fost atent prima data, nu m-am concentrat suficient sa explic ce am explicat ulterior. adica, nu doar despre clima. astea sunt conditiile generale, echipele au venit ca sa isi joace sansele, si o fac in mod egal, in conditiile date. asta e ideea de baza. si alte natiuni vor juca la ore de acel fel, pe stadioane aproximativ identice, in conditii climaterice aproximativ identice, cu arbitraje la fel de proaste (pt ca la CM sunt arbitri no name, de 3-4 editii incoace). cat despre audienta in Oi_ropa, mnumai un dobitoc sinistru precum mondragon poate sa creada ca un meci England - Italy de la un CM nu face audienta la ora 1 in Ro sau 22 in England.
Am inteles, vorbeam si eu in paralel, fara sa fiu atent la ce zici tu. Se intampla des pe aici, nu prea ne ascultam unii pe altii. Din pacate.
deci, si eu repet : daca nu le convine clima, sa plece..)) tu nu vezi ca am scris si altceva decat despre clima ? vrei sa scriu si despre cRima ?..))
Era corect prima data. :-) Cum ziceam, insa...
Pardon, "eu vorbesc despre...", nu "eu nu vorbesc despre...". In sfarsit, imi pierd vremea.
nu ne vaitam,ne lamentam un an,trimitem scrisori de razbunare la arbitru,dam vina pe clima,pe spectatori,pe apa de la robinet,pe copii de mingi ,pe minge ,pe noua gaselnita care arata daca e gol sau nu,pe mustele din aer nesimtite,pe inclinatia terenului,pe firele de iarba prea verzi,pe tricourile prea stramte,pe jorturile cu croiala porasta,pe tot ce misca si in aer si la sol,doar pe noi nu...Aaa,am uitat si pe Piturca!...:))))
Repeti degeaba. Vorbesti despre altceva. Eu nu vorbesc decat despre audienta celor doua meciuri la televiziunile din cele 4 tari si tu o tot dai cu clima. Eu vorbesc despre telespectatori, tu despre jucatori si (eventual) spectatori.
Puneti ba nisip.Astia nu se pricep....O sa iasa aia cu ghetele verzi dupa teren....:))))))
si daca nu le convine orarul, sa stea acasa la ei, de asemenea. si daca nu le convin arbitrajele, sa se retraga si sa mergem noi, noi jucam oricand, oriunde si cu oricine, tot pierdem. dar nu ne vaitam atat,
repet: de aia s-au dus acolo, ca sa joace in orice conditii. daca nu le place decat clima de acasa de la ei, sa stea acasa la ei.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.