Alte știri din fotbal
Victor Angelescu nu o vrea pe FCSB în play-off: „Altă echipă ar fi trebuit să fie deja acolo”
0
FC Argeș - Farul, meciul care o poate condamna pe FCSB » Echipe probabile + imagini de la stadion
7
FC Bihor - ASA Târgu Mureș, duel de play-off în Liga 2
11
Andrei Nicolescu depune armele: „Cum a fost cu FCSB, așa e acum Rapid”
0
Știri din fotbal internațional
Scandal XXL cu arbitrul VAR de la Konya: „Este un fan recunoscut al lui Fenerbahce!”
0
Barcelona - Levante, în etapa #25 din La Liga » Catalanii pot reveni pe primul loc în Spania
0
Edin Dzeko, „mașinărie” de goluri și în Germania: „Mulți m-au făcut nebun”
0
Un candidat la președinție dezvăluie: „Suntem în contact cu Harry Kane” » Ce spune căpitanul Angliei
0
Lifestyle
La nici 6 luni de la divorț, fostul jucător de la FCSB și-a găsit alinarea în brațele ispitei de la Insula Iubirii
3
Un caz care schimbă tot! Alpinist condamnat pentru omor, după ce și-a abandonat iubita pe cel mai înalt vârf din Austria: „Nu vă consider un criminal. Nu vă consider un om fără inimă”
6
Studiu înfiorător: TOATE căștile audio „pot cauza cancer, probleme de dezvoltare neurologică și feminizarea bărbaților”
0
Jenson Button a dezvăluit ce privilegiu pe viață primește fiecare campion de Formula 1: „Se numește permisul roșu”
0
Donald Trump reacționează după arestarea lui Andrew: „O rușine, foarte ...
Libertatea
Nemții plâng după Julia Sauter, după ce s-au descotorosit de ea. Mesajul ...
Adevărul
Aurel Țicleanu, despre stenogramele explozive cu Craiova Maxima: „M-am ...
GSP SPECIAL
Lia Savonea, mai „tare” decât CEDO. Dan Voiculescu pariază că o decizie a ...
Libertatea
eu zic ca va fi un meci strans, nu stiu daca va castiga argentina, simt ca vor castiga ei doar prin prisma faptului ca toata lumea ii vede favorita pe germania, iar argentina nu-i de aruncat, mai ales daca voi fi tratati cu lejeritate. Dupa aspectul jocurilor de pana acum, e clar ca nemtii pleaca ci prima sansa, dar repet, argentina e o echipa greu de invins, cu multe individualitati care pot face diferenta. Germania are mai putine `staruri`, dar formeza o echipa mai buna. Eu vad un joc strans, 3-4 goluri nu vor marca nemtii nici daca joaca de 5 ori cu argentina. Eu vad un scor egal, poate un 1-0, posibile prelungiri.
te-as completa, daca nu te superi: argentina are si un antrenor. si-a studiat foarte bine adversarii. cu olanda, meciul tactic a fost aproape perrfect. si mai ceva: argentina creste de la un meci la altul. poate nu in spectaculositate, insa in joc colectiv si disciplina. mai e o necunoscuta pentru finala: messi se cam lasa asteptat (desi a contribuit decisiv la victoriile de pina in semifinala). daca prinde doua-trei momente bune, rezolva meciul fara probleme.
Salut !! Exista doar doua solutii . Ori bate Germania la scor strins . Ori se destrabaleaza si le da ,3,4 . Alta varianta nu exista . Daca Argentia va lua titlul eu nu mai intru pina la anul pe gesepe . Am suflat . Au INCREMENIT .
:) Ce parere ai despre finala mare? Eu cred ca Robben are dreptate. la ce a aratat argentina la acest mondial, ar fi o nedreptate sa castige acest turneu final!!! Dar mai exista un aspect: poate Germania a terminat golurile cu Brazilia!!!
cred ca va castiga argentina, in ciuda faptului ca germania favorita. Niciun meci nu seamana cu altul, iar germania a avut si ea probleme cu algeria sau ghana. Sigur ca nemtii au avut cel mai constant joc de la mondiale, si pana acum merita sa castige trofeul, insa mai au un meci, si nu va fi usor, argentina nu e brazilia, eu ii vad o echipa pragmatica, compacta, care nu da multe spatii iar nemtii vor avea probleme, oricum vad un meci strans, inchis, tacticizat, echilibrat. Cine va paria ca va bate germania lejer se inseala amarnic.
Referitor la meci in sine . Antrenorul argentinienilor un antrenor desptept care a stiut limitele echipei in fatza olandezilor . Antrenorul Olandezilor un t..ampit . Nici macar nu a murit demn !
Asa e vulpea cand nu ajunge la struguri
Cum nu conteaza? Eu inteleg ca astazi faci orice ca sa castigi, da asta a depasit limita bunului simt. In Germania chiar si arbitrii care tin cu Bayern cu greu ii dau ceva.
Stiu, doar am subliniat aspectul...
aroganta multor olandezi e fara margini...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.