Alte știri din fotbal
Surse autorizate de la Universitar: „Situația lui Mircea Lucescu este gravă” » Doctorii, sceptici că mai poate sta pe bancă
1
Mircea Lucescu, mesaj de pe patul de spital, prin intermediul FRF: „Vă rog frumos!”
0
100.000 de euro, prea mult pentru Șucu! Rapid vrea să-l transfere de la Partizan Belgrad, dar refuză să plătească
0
Petrolul - Unirea Slobozia, duelul suferinței în etapa #25 din Superligă » Echipele de start
0
Știri din fotbal internațional
Culisele vânzării lojelor VIP de pe Camp Nou » Transferurile Barcelonei, legate de banii afaceristului cu trecut dubios + Cum a devenit „operatorul de telecomunicații” al clubului!
0
Fostul campion mondial critică Liverpool pentru ultimul transfer făcut: „Când există proști care plătesc aceste sume...”
0
Barcelona încearcă să-i ia fața Madridului: „Am avut întotdeauna ambiția și suntem pregătiţi”
0
Andrei Vlad și-a găsit echipă: „Vine la vizita medicală”
0
Lifestyle
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
7
Fotomodelul care a câștigat 290.000 de euro doar urmărind meciurile de la Australian Open!
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
13
Bogdan Cozma, coordonator de programe Black Sea Trust: „România nu poate ...
Libertatea
Cine este românul care încasează 11 venituri pe lună, câştigând 2.800 de ...
Adevărul
Fostul arbitru din Liga 1 spune că a „zguduit” Bursa de Valori: „Am o avere ...
GSP SPECIAL
Noi detalii despre Corina Tarniță și banii primiți de ea de la Epstein, ...
Libertatea
Toata lumea astepta ca Messi sa castige trofeul de unul singur, sa rupa norii. A reusit sa fie decisiv in primele 4 meciuri, apoi a mai avut doar actiuni bune dar care nu s-au concretizat. La campionatul asta nu s-a evidentiat niciun jucator in toate meciurile. Unde a fost Robben cu Costa Rica, dar cu Argentina, ori ptr simularea cu Mexicul merita trofeul? Muller a jucat cu Algeria, ori cu Franta, a jucat in finala? Mascherano trebuia eliminat iar portarul a gresit la gol. Cat despre pase, una e sa pasezi cu Hummels si cu Boateng, alta e sa ii dai pasa de gol lui Aguero si asta aluneca si cade in fund. Sau cu Olanda trei driblinguri pe dreapta, centrare perfecta in careu si Maxi trage aiurea
Decizie total aiurea De fapt este 'votul' sponsorilor. In mod normal Messi nici in top 5 nu intra. Ba chiar nici cel mai bun argentinian de la CM 2014 nu este. Portarul Navas din Costa Rica a tras mai mult echipa dupa el prin evolutii decat Messi. In mod normal batalia pentru trofeu era Thomas Muller (5 goluri si 3 assisturi) vs James Rodriguez (6 goluri 2 assists) Si cum Rodriguez a luat Gheata de aur .. Muller trebuia sa ia Galonul de aur. Dupa mine topul arata astfel: 1 - Rodriguez , 2 - Muller, 3 - Robben, 4 - Mascherano, 5- Navas.
Decizia asta...
FIFA se face inca o data de rahat, aceasta adunatura de corupti seamana din ce in ce mai mult cu guvernul Romaniei.
Inexplicabilă ??? E total explicabila avand in vedere cum a primit unele trofee pana acum. Hormonessi e un produs de marketing construit prin laboratoare mai mult si mai putin in iarba.
nu am nimic cu Messi,el a facut ce putu pe acolo,dar balonul de aur la mondial nici pe departe nu il merita,au fost altii peste el cu mult,merita Robben,dar ce sa ii facii ,vorba unora pe aici Blater(blatistul).Noi ne mai agitam ca in Romania se fac blaturi,la mondialul asta arbitri au facut praf destule meciuri,si asta vizibil
Ceea ce se stia deja, a devenit indiscutabil si de necontestat. Messi primeste un nou premiu nemeritat, doar pentru ca are sponsorii potriviti. Totodata cu aceasta ocazie si-a dovedit si caracterul. Daca avea cojones, refuza politicos premiul. Mie mi-ar fi fost rusine sa ridic un premiu care nu il meritam, mai ales cand o planeta intreaga stie adevarul. Oricum, discutiile starnite cu aceasta ocazie, probabil il fac deja sa regrete ca a acceptat premiul. Sau mai e varianta cealalta, foarte probabila si ea. I se rupe...atat timp cat banul vine.
Absolut penibila decizia juriului care a decis asta. Messi n-a fost nici macar in echipa Argentinei jucatorul cel mai bun. Nici pe departe, omul argentinienilor fiind Mascherano. Romero a fost mai important pentru Argentina decat Messi. Jenanta decizie!
Japca a la Balterica Blatus!
mila ? nuuuuuuuuu ! ... este vorba de bani , multa lume castiga dupa urma lui , Messi a fost traformat intr.-o industrie , imaginea lui trebuie intretinuta , fotbalul nu mai este de mult o competitie sportiva , ci o lupta cu bani pt bani !!! , unde saracii , oricat de buni vor fi ei , nu vor mai ajunge in varf ...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.