INTERNATIONAL  »  CM 2014  »  ARGENTINA - ELVEŢIA 1-0

FOTO şi VIDEO Îngerul Di Maria » Argentina merge în "sferturi", după 1-0 dramatic cu Elveţia

Articol de GSP - Publicat marti, 01 iulie 2014 00:00 / Actualizat marti, 01 iulie 2014 21:44

Argentina a trecut în prelungiri de Elveţia, prin golul decisiv marcat de Angel Di Maria. Scorul după 90 de minute a fost 0-0.

VIDEO cu golul

Cu Messi fără inspiraţie, Argentina a tremurat serios la cîteva ocazii ale elveţienilor în prima repriză.

"Pumele" au forţat în partea secundă, dar au avut nevoie de prelungiri ca să de desprindă. În minutul 118, Di Maria a finalizat exact o acţiune individuală a lui Lionel Messi şi Argentina merge în "sferturi".

Partida s-a jucat la Sao Paulo şi a fost arbitrată de suedezul Jonas Eriksson.

Urmăreşte desfăşurarea liveTEXT

Echipele de start:

Argentina: Sergio Romero - Zabaleta, F. Fernandez, Garay, Rojo - Gago, Mascherano, Di Maria - Messi, Higuain, Lavezzi
Selecţioner: Alejandro Sabella

Elveţia: Benaglio - Lichtsteiner, Djourou, Schaer, R. Rodriguez - Behrami, Inler - Xhaka, Shaqiri, Mehmedi - Drmic
Selecţioner: Ottmar Hitzfeld

Meciurile din sferturi:
Franţa - Germania
Brazilia - Columbia
Olanda - Costa Rica
Argentina - Belgia/SUA

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”