INTERNATIONAL  »  CM 2014  »  JAPONIA - COLUMBIA

FOTO + VIDEO Japonia - Columbia 1-4 » Duel sud-american în optimile de finală! Adversar de temut pentru columbieni

Articol de GSP - Publicat miercuri, 25 iunie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 25 iunie 2014 00:53

Columbia a cîştigat şi meciul contra Japoniei, scor 4-1, şi se califică cu maximum de puncte în optimile de finală.

Cuadrado a deschis scorul în minutul 17 din penalty, însă în prelungirile primei reprize Okazaki a egalat, iar niponii continuau să spere.

VEZI AICI LIVETEXT PARTIDA!

După pauză tot columbienii au mai înscris, de trei ori. Martinez cu o dublă şi James Rodriguez au adus victoria columbienilor care au terminat grupa cu 9 puncte din tot atîtea posibile.

VEZI VIDEO GOLURILE PARTIDEI!

În optimile de finală Columbia va întîlni Uruguay, formaţie care a lăsat în urma ei Italia şi Anglia.