Comentarii (40)
madskills
madskills  •  25 Iunie 2014, 08:04
Postat de aly_dinamo pe 24 Iunie 2014, 15:51

Asta remarcam si eu ieri dupa meciuri. La doar 22 de ani Neymar a inscris de 35 de ori pentru nationala Braziliei (care nu e orice nationala....) E impresionant.

Pe vremea predecesorilor sai nu se disputau atatea meciuri la nivel de nationala. :) E normal sa aiba atatea goluri. Dar pana o sa decida un mondial aproape de unul singur cum a facut Ronaldo in 2002, mai dureaza. Dintosul decidea cu siguranta si finala din 1998 tinand cont de forma fantastica pe care o avea, daca juca si daca nu se intampla poate cel mai mare mister din istoria campionatelor mondiale. Neymar mai are de mancat multa "mamaliga" la capitolul asta.

andrei2210
andrei2210  •  24 Iunie 2014, 16:52
Postat de adrian.1984 pe 24 Iunie 2014, 15:03

:))) Sincer, nu vad italia mergand mai departe, asa cum nu vad Brazilia ajungand in semifinale ( sa zicem ca are noroc cu chile si ajunge in sferturi ) :)))

Sunt convins ca Brazilia va ajunge in finala. Cu goluri din penalty-uri inventate, goluri din offside si tot va ajunge in finala. Daca in 2002 Coreea de Sud a ajuns in semifinale (din postura de tara gazda), nu crezi ca ajunge Brazilia?

quittaro
quittaro  •  24 Iunie 2014, 16:45

Se exagerează cam mult cu Neicamar! La acest Mondial, din 4 goluri unul l-a marcat după un penalty incorect și 2 pt că s-au dat camerunezii la o parte. Mai are până să devină mare fotbalist agariciul ăsta. Aaa, și poate va căpăta bunul simț de a nu se mai arunca în careu ca un cerșetor patetic de penalty-uri!

aly_dinamo
aly_dinamo  •  24 Iunie 2014, 15:51

speedy73
speedy73  •  24 Iunie 2014, 15:33
Postat de ernie pe 24 Iunie 2014, 15:17

Legislatia FIFA prevede ca meciurile sa inceapa in acelasi timp, iar in meciul dintre Croatia si Mexic s-au acordat cu 2 min de prelungiri mai mult decat in meciul Braziliei. Cel putin asa au zis comentatorii meciului aseara

eu stiu ce prevede legislatia FIFA, si tocmai aia zic: a doua repriza a braziliei a inceput cu aproape 2 min mai tarziu. nu au fost ajutati de arbitru pt ca nu a fost nevoie, dar daca era nevoie, sunt sigur ca ar fi fost impinsi prin orice mijloace pe locul 1

ionutddd
ionutddd  •  24 Iunie 2014, 15:29
Postat de adrian.1984 pe 24 Iunie 2014, 15:17

Mda. Oricum, chiar astept cu interes meciul Brazilia - Chile. Bineinteles, intai voi celebra eliminarea Italiei :))))

taci ma jder, italia nu pierde pe seara

ernie
ernie  •  24 Iunie 2014, 15:17
Postat de speedy73 pe 24 Iunie 2014, 15:09

daca n vor fi ajutati de arbitri,la cum joaca, si eu zic ca nu vo trece de sferturi. dar vor fi ajutati, nu am nici o indoiala. aseara nu a fost nevoie, dar era totul pregatit...nu stiu daca ati observat, repriza a doua a inceput, la brazila, cu aproape 2 min mai tarziu decat la croatia-mexic. in caz ca mergea ceva stramb, asta le "daruia" 5-6 min de joc dupa incheierea celuilalt meci, si sunt convins ca faca arbitrul ceea ce trebuie. asta in conditiile in are exista comisari uefa care exact la asta trebuie sa aiba grija: ca meciurile care trebuie sa se joace simultan sa inceapa la aceeasi ora