INTERNATIONAL  »  CM 2014  »  FRANŢA - NIGERIA

VIDEO + FOTO Franţa - Nigeria 2-0 » "Cocoşii" merg în sferturi după 8 ani!

Articol de GSP - Publicat luni, 30 iunie 2014 00:00 / Actualizat luni, 30 iunie 2014 20:58

Franţa a învins-o pe Nigeria, scor 2-0 şi merge în sferturile de finală la Cupa Mondială după 8 ani de pauză. Atunci, "Cocoşii" au ajuns pînă în finala competiţiei, pe care au pierdut-o însă.

VEZI AICI LIVETEXT PARTIDA!

Francezii au avut însă un meci mult mai greu decît o arată scorul. Au aşteptat 79 de minute pînă au reuşit să deschidă scorul.

VEZI AICI VIDEO!

Paul Pogba a deschis scorul după o gafă a lui Enyeama, iar Yobo a înscris în propria poartă în prelungirile partidei. În sferturile de finală Franţa va întîlni cîştigătoarea dintre Germania şi Algeria.

Echipele de start:

Franţa: Lloris - Debuchy, Varane, Koscienly, Evra - Pogba, Cabaye, Matuidi - Valbuena, Giroud, Benzema

Nigeria: Eneyama - Ambrose, Yobo, Oshaniwa, Omeruo - Musa, Mikel, Onazi, Moses - Odemwingie - Emenike