Alte știri din fotbal
Daniel Pancu anunță venirea iminentă la Rapid » Ieșire dizgrațioasă la miezul nopții: „«Domnul Rahat» m-a sunat. O să am impresia că ajung la Real Madrid”
0
Campionul cu Universitatea Craiova și-a anunțat plecarea: „O comunitate minunată, o voi purta mereu în suflet”
0
Cu ce echipă din România ține Cristian Mungiu, proaspăt câștigător al marelui premiu Palme d'Or: „Dintotdeauna! Eu am jucat fotbal ca libero”
0
Pariul lui Nicolescu la Dinamo: „Un câștig!” + Ce se întâmplă cu George Pușcaș la baraj
1
Știri din fotbal internațional
Barcelona încheie cu eșec sezonul » Lewandowski, gol la ultimul meci pentru catalani
0
Finalul unei ere! Dani Carvajal, ultimul mohican, a părăsit Real Madrid în lacrimi
0
Se apropie Cupa Mondială, dar Cristi Chivu are alte planuri: „Asta e intenția mea”
1
Cristi Chivu, de ZECE! Notele primite în Italia, după ultimul meci al sezonului pentru Inter
1
Lifestyle
Cu ce echipă din România ține Cristian Mungiu, proaspăt câștigător al marelui premiu Palme d'Or: „Dintotdeauna! Eu am jucat fotbal ca libero”
0
Fosta acționarului de la Dinamo, la Festivalul de la Cannes: „6 ani împreună au fost foarte grei”
2
Ramona Olaru, vedeta Antenei, antrenament neobișnuit » Antrenorul a rămas surprins: „Dă bine?”
6
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
12
„Timpul nu este de partea Rusiei”: pierderile de pe front și economia apăsă ...
Libertatea
Criza politică din România a stricat planul Budapestei privind gazul din ...
Adevărul
O decizie definitivă a Curții de Apel București produce panică la FRF: ...
GSP SPECIAL
CEO-ul unui mare grup de companii compară situația din România cu criza din ...
Libertatea
Aruncati vorbe aiurea in vant. Modric nu a jucat exceptional la acest turneu final. A jucat ok, cu reusite prin faza grupelor unde adversarii erau mai slabi. A facut aiurea la marginea careului faultul de pe urma caruia englezii au marcat din lovitura libera, a ratat un penalty cu Danemarca in prelungiri si a inscrie cu emotie la loviturile de departajare. Sunt un mare fan al lui dar sincer spun ca joaca sub nivelul lui de performanta. e complicat cand treceti de la can-can la fotbal si dovediti cu fiecare articol ca intelegeti foarte putin din fenomen.
Modrici a jucat bine la acest campionat, dar nu a fost stralucitor. E genul de jucator pe care si-l doreste orice antrenor in echipa, insa nu iese foarte des la rampa cu goluri sau pase decisive.
*** de la www.gsp.ro,ati vrut probabil sa scrieti ca Modrici s-a nascut la Zadar,un oras de 80000 de LOCUITORI,nu de LOCURI!Voi aveti in capetele alea goale LOCURI goale de MEMORIE,(IN)CULTURA GENERALA,etc.,etc.Corectati-va postarea ca va faceti de ras a,,n''-spea mia oara cu asemenea gafe de 2 bani.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
s-a nascut intrun oras cu 80000 de locuri!unde sunt locurile pe scaun sau in picioare?ha ha ha
La Real Modric iese in evidenta printre multe alte vedete, dar ochii adversarilor sunt mai mult pe Ronaldo. La nationala ar fi trebuit sa iasa si mai mult in evidenta, dar adversarii au stiut ca un Modric scos din joc poate sa le aduca victoria. Din acest motiv jocul lui nu a multumit pe deplin - englezii au vrut, si au reusit - sa-l neutralizeze (golul englezilor el l-a provocat, apoi - pana la pauza - a fost in afara jocului). La fel s-a intamplat cu De Bruine in meciul cu Franta: a fost marcat strans si scos din joc, pentru ca francezii stiau ca el este cheia echipei. Spre deosebire de el, Modric, dupa pauza, a gasit solutii sa revina in joc.
ideea lu Dinamo_Fan era că dacă cineva nu-i dă doua palme peste ochi lui Modric ca sa-si revină....s-ar putea sai coste titlul. Mda stiti cum e la finale de CM te trezesty ca iti pica cel mai bun jucator al tau dar sclipesc alti doi despre care nici nu banuiai ca ar fi atat de buni. Modric e singurul care ar putea sa-si faca putina autocritica Ar fi deajuns
e ok, nu trebuie sa avem toti aceasi parere. si nu toti ne pricepem la fotbal.
Da, poate nu are stralucirea de la real, clar e mai obosit, dar parca si partitura tactica e un pic alta....acolo e relativ simplu ( vorba vine...), cu atitea valori in jurul lui...aici, parca a jucat mai retras....oricum, acelasi jucator util. Nu-ti castiga singur un meci, nu e un super talent..e acea furnica de la mijloc care tine in spate echipa.
Boss te contrazic. Modric este un super jucator. A jucat foarte bine pe intreaga durata a turneului. A fost declarat "omul meciului" la intalnirile Croatiei cu Argentina si Rusia! Ce spui tu ca "joaca sub nivelul lui de performanta" sunt prostii. Daca Croatia va castiga finala, Modric va fi "balonul de aur". E suficient!
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.