Alte știri din fotbal
Ionuț Radu, OUT de la lot! Staff-ul naționalei a convocat deja un alt portar!
18
Chemat de urgență din vacanță să-l înlocuiască pe Ionuț Radu! Lucescu a anunțat convocarea
21
MM Stoica, consternat după ultima lovitură de la națională: „E ciudat ce face Ionuț Radu”
2
Mircea Lucescu a decis cine apără în Turcia - România » Cum va arăta echipa la Istanbul
0
Știri din fotbal internațional
Ce scrie presa din Italia, după ce Interul lui Chivu s-a împiedicat cu Fiorentina: „Nu mai știe să câștige”
0
FAIL Inter, după ce a condus tot meciul! Echipa lui Chivu pierde teren în lupta la titlu
1
Mikel Arteta, după ce visul „cvadruplei” s-a spulberat pentru Arsenal: „Este foarte greu de acceptat”
0
Pep Guardiola, epuizat după triumful din Cupa Ligii Angliei: „Ne-au sufocat, o echipă aproape imbatabilă”
0
Lifestyle
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
15
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
„Nu e deloc naiv!” » O celebră actriță face dezvăluiri despre Leo Messi: „Lumea crede că e un sfânt”
4
Fosta gimnastă a dat lovitura după retragere: „O să apar la TV! Întotdeauna mi-am dorit asta”
0
Cum reduc șoferii de TIR consumul de carburant, ca să facă față ...
Libertatea
Instructorii ucraineni trimiși în Orientul Mijlociu, „șocați” de tactica ...
Adevărul
„Crește riscul de moarte subită!” » Semnalul de alarmă pe care românii îl ...
GSP SPECIAL
Donald Trump a anunțat „moartea Iranului” și noua sa țintă: „Cel mai mare ...
Libertatea
;)):))) Bună seara domnule :))
În regulă domnule, nu vreau să indispun și nici nu trebuie să mă credeți. Cel mai bine e să vă convingeți singur:))) Mai bine discutăm despre fotbal.:)))
Croatia a aratat ca si o tara mica, dar unde se fac investitii in mod inteligent, poate avea suscces pe plan sportiv, fotbalistic in acest caz. Fotbalul reflecta o realitate sociala. Ca multi joaca in strainatate, la marile echipe, e altceva. Au plecat dintr-un fotbal croat, unde s-au investit bani incepand de la centrele de copii si juniori. Iar ei, extrapoland putin, au investit nu numai in sport.
Pai d-aia am rapuns si eu ca n-a fost nicio echipa din estul Europei in semifinale!:))) Si ma refeream la acest mondial nu la istoria fotbalului...
Nu stiu dupa ce criterii ai inclus Croatia in Europa Centrala. E prima data cand vad asta.
Central Europeni domnule, însă da, fac parte din ,, Balcani " :)))
Eu sunt de acord ca sunt agresivi croatii, dar hei, nu erau britanicii aia cu "fotbalul ala in care nu se da fault la toate mangaierile si simularile". Croatii sunt estici, dar mai aproape, balcanici, cuvant prea ponegrit din pacate.
in primele 30 de minute. dar pe urma e misterios ce li s-a intamplat. era clar ca erau inferiori tehnic, dar macar alergau.
Croatia a inceput sa arate ca o adevarata echipa, care sa ajunga in varful fotbalului mondial inca de la Euro 2016. Atunci, doar greseala nesportivului, dar luptatorului, Vida a facut ca nationala Croatiei sa piarda. Acum, ei au o generatie foarte buna, cu jucatori talentati, care joaca la marile echipe ale Europei. E o echipa mult mai talentata si dispusa la un sacrificiu mai mare (cel mai mare, probabil, atuu al acestei selectionate!) decat generatia din '98. De cealalta parte, Anglia nu a aratat un fotbal de calitate la acest mondial. A avut parte de un tablou mai lejer si a beneficiat de o conjunctura favorabila. Desi eram fanul englezilor in acest meci, intrucat iesirile croatilor, dincolo de rivalitatile istorice, care n-au ce sa caute intr-un mediu sportiv, nu sunt demne de un CM (sa ne amintim ce a insemnat CM si in anii '40), Anglia are o nationala tanara, mai putin experimentata decat cea croata. Per ansamblu, in finala au ajuns doua echipe care au jucat un fotbal frumos, pe de-o parte, cu mult sacrificiu, pe de alta parta, la acest CM.
cratia invinge frahta in finala si va fi noua campioana mondiala spre dezamagirea lui macron!fortza croatia
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.