INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  SPANIA - MAROC 2-2

VIDEO+FOTO Spania smulge un egal DRAMATIC contra Marocului și se va duela cu Rusia în optimile de finală

Articol de GSP - Publicat luni, 25 iunie 2018 23:06

Spania a smuls in extremis un egal contra Marocului, scor 2-2, și va juca împotriva Rusiei în optimile de finală de la Mondial. camera Vezi VIDEO de la meci! / foto Vezi FOTO de la meci!

• Uruguay - Portugalia e prima optime de finală de la CM, pe 30 iunie, de la 21:00, la Soci
  • Spania - Rusia e a doua optime de finală, pe 1 iulie, de la 17:00, la Moscova

Iniesta și Ramos au bâlbâit o minge la jumătatea terenului, iar Khalid Boutaib, vârful turcilor de la Yeni Malatyaspor, a profitat. L-a executat fără emoții pe De Gea, aflat la al patrulea gol primit din 4 șuturi ale adversarilor în acel moment.

Spaniolii au dat drumul mașinăriei tiki-taka și au egalat după doar 5 minute. Isco a finalizat după o pasă de maestru primită de la Andres Iniesta. Marocanii au fost treptat copleșiți și au recurs la durități, primind nu mai puțin de 4 cartonașe galbene până la finalul primei părți!

Furia Roja a pedalat în gol în repriza secundă. Posesia interminabilă nu a fost capabilă să deschidă o defensivă compactă. Ocaziile de poartă au venit după faze fixe. Pique și Isco au trimis periculos cu capul, imprecis de fiecare dată.

Au fost pedepsiți de En Nesyri în minutul 81. Hierro a forțat, a trimis în teren oameni ofensivi și a avut noroc. Iago Aspas a reluat spectaculos în minutele de prelungire, golul fiind validat de arbitru după consultarea VAR.