INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  AS ROMA

Bătut din nou de Bodo/Glimt, Mourinho a dat vina pe toată lumea: „Vrem arbitri competenți la retur. Am luat goluri ridicole, iar gazonul...”

AS Roma a fost învinsă de Bodo/Glimt, scor 2-1, în prima manșă a sfertului de finală din Conference League. Jose Mourinho (59 de ani) a dat vina pe arbitraj, ghinion și pe gazonul sintetic din Norvegia.

Articol de GSP - Publicat vineri, 08 aprilie 2022 09:45 / Actualizat vineri, 08 aprilie 2022 10:48

Bodo/Glimt este coșmarul lui Jose Mourinho în acest sezon. Campioana Norvegiei a înfruntat Roma și în faza grupelor din Conference League. A obținut atunci o victorie istorică pe teren propriu, scor 6-1, și a remizat pe Stadio Olimpico.

Barcelona acuză condițiile din Germania, după remiza cu Eintracht: „Din cauza asta n-am putut juca”
EINTRACHT FRANKFURT - BARCELONA 1-1

Jose Mourinho, încă un eșec în fața lui Bodo/Glimt

Joi seară, trupa lui Mourinho a condus cu 1-0 la pauză, dar s-a văzut învinsă, după un meci modest, în care a preferat să se apere în fața unor adversari mult mai slabi cotați. „The Special One” a găsit mai multe scuze pentru rezultatul nefast.

„Cele două goluri încasate? Unul a venit după o minge moartă, lipsă totală de concentrare. Iar primul a fost ridicol”, a spus Mourinho, în debutul interviului de la Sky.

„Am pierdut, dar manșa decisivă e la noi acasă, pe Olimpico, în fața fanilor noștri. Simt că suntem favoriți la calificarea în semifinale. Sigur, avem în față o echipă puternică.

Sper ca la retur să avem un arbitru și niște asistenți buni. La meciul din grupă am avut două penalty-uri clare nedate. Azi, în prima repriză, asistentul ne-a oprit de două ori pentru niște ofsaiduri inexistente. Asta demonstrează nivelul acestor arbitri.

Mă îngrijorează și altceva. Mancini pare să fi suferit o accidentare serioasă, din cauza gazonului sintetic”, a spus Mourinho, potrivit Gazzetta dello Sport.

Soarta lui Dinamo Kiev s-a decis la București » Igor Surkis, ședință-finală cu Mircea Lucescu și angajații

Răzvan Lucescu, furios pe „iadul” întâlnit la Olympique Marseille: „Ar fi mai bine ca suporterii voștri să nu vină la retur"