Comentarii (6)
Dobermannul
Dobermannul  •  24 Februarie 2023, 10:43
Postat de miciBIO pe 24 Februarie 2023, 09:38

E greu să te uiți la meciul CFR-ului cu Lazio, mai bine se predau înainte. Nu au arătat nicio clipă că vor să fie mai îndrăzneți, dar să aibă vreo reușită sau câteva pase succesive. Câțiva jucători buni au, puteau să încerce mai mult, dar mă tem că Petrescu a fost mai Petrescu decât de obicei, ce dacă riscau în retur și luau 3-4? Dar măcar încercau, așa...nu au încercat deloc. Și "eliminați" și cu banii luați!

Adica n-au existat daca italienii puteau juca fara portar.

Dobermannul
Dobermannul  •  24 Februarie 2023, 10:40
Postat de Chris.Dumitrescu pe 24 Februarie 2023, 10:11

Din cate cunosc Lazio a surclasat Fcsb cand au jucat cu ei in Europa. Noi avem o victorie cand am jucat cu ei in grupele Europa League. CFR Cluj e pe plus, chit ca nu s-a calificat. Aseara au avut ambitie, dar limitele lor sunt altele. Au jucatori de calitate, de alt nivel. Așa cum varfurile noastre din Liga 1 cand se transfera in Italia nu sunt de echipe de prim-plan, ci de ultimele locuri din Serie A sau pentru Serie B. Man a fost golgeter ani la rând, jucator foarte bun in Romania, peste ceea ce pot oferi Coman sau Tavi Popescu, dar de ce nivel e? Serie B?

"Lazio a surclasat Fcsb" spui. Deci FCSB a jucat fotbal. A iesit la joc, a construit faze de gol, a tras pe poarta, a chinuit portarul italienilor, a inscris doua goluri, a luat mai multe, a castigat un meci si a pierdut pe celalalt, ... deci a jucat fotbal pentru ca a incercat sa castige dar n-a putut pentru ca au fost mai buni italienii. CFR n-a existat cu Lazio, n-a tras un sut pe poarta, portarul lor putea ramane la vestiare sa doarma. Asta nu e fotbal decat in mintea unui fricos ca Dan Petrescu care se mandreste doar ca nu primeste goluri multe.

Chris.Dumitrescu
Chris.Dumitrescu  •  24 Februarie 2023, 10:11
Postat de Dobermannul pe 24 Februarie 2023, 09:34

DP zice: "Eu zic totuși că prima repriză a fost foarte bună. Cu această atitudine, va fi greu să ne bată cineva." Asa o fi dar cel mai greu lucru cand nu bagi un sut pe poarta este sa castigi si fotbalul pentru asta se joaca. Se joaca ca sa castigi. Este ca si cum n-ai trecut pe acolo, pe teren, este ca si cum aia cu care tu zici ca joci nu remarca prezenta ta in teren, ca si cum portarul lor poate face nani 90 de minute. Esti jalnic Dane, fara arbitrii lui Burleanu nu faci doua parale.