INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  PLAY-OFF

Rareș Ilie a fost titular în Nice - Maccabi Tel Aviv » Calificare dramatică pentru francezi!

Articol de GSP - Publicat joi, 25 august 2022 20:32 / Actualizat joi, 25 august 2022 23:48

Rareș Ilie (19 ani) a fost titular 77 de minute la Nice în returul cu Maccabi Tel Aviv din play-off-ul Conference League, scor final 2-0.

Nice a plecat cu un handicap după turul de săptămâna trecută, pierdut la limită, 0-1.

Echipa fostului rapidist a egalat la general în minutul 26, prin Claude Maurice, nu s-a mai marcat, iar meciul a ajuns în prelungiri. Deși Gouiri a fost eliminat în minutul 100, formația de pe Coasta de Azur a reușit să se califice în grupele Conference, prin reușita lui Beka Beka (113).

Nice - Maccabi Tel Aviv 2-0

Titular în turul din Israel, câștigat de Maccabi Tel Aviv, Rareș Ilie a început din primul minut și returul din Nisa.

Românul a fost utilizat ca mijlocaș stânga în linia de 3 din spatele vârfului Andy Delort. Ilie a ieșit în minutul 77, fiind înlocuit cu Stengs.

Echipele de start în Nice - Maccabi Tel Aviv

Nice (4-2-3-1): Schmeichel - Atal, Todibo, Dante, Bard - Thuram, Lemina - Claude-Maurice, Ramsey, Ilie - Delort
Antrenor: Lucien Favre

Maccabi (5-3-2): Peretz - Geraldes, Bitton, Yeini, Saborit, Davidzada - Kanichowsky, Glazer, Golasa - Perica, Jovanovic
Antrenor: Vladimir Ivic

Mai multe știri din fotbalul internațional:

Pușcaș, prezentat ca un gladiator la Genoa! Imagine spectaculoasă cu atacantul român

Grupele Champions League 2022/2023 » Dueluri-șoc: Bayern - Barcelona și PSG - Juventus!