INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  MACCABI - NICE 1-0

Rareș Ilie, debut în cupele europene » Cum s-a descurcat în Maccabi Tel-Aviv - Nice

Rareș Ilie // foto: Imago Images

Articol de GSP - Publicat joi, 18 august 2022 22:11 / Actualizat joi, 18 august 2022 22:39

Rareș Ilie (19 ani) a fost titular la Nice în meciul tur cu Maccabi Tel-Aviv din play-off-ul Conference League, câștigat de echipa din Israel cu 1-0. Românul a fost primul jucător înlocuit, în minutul 64.

Rareș Ilie a fost titular la Nice pentru al doilea meci consecutiv, după duelul de campionat cu Strasbourg, scor final 1-1. Rareș a jucat astăzi pentru prima dată în cupele europene, unde nu a avut șansa de a evolua alături de Rapid.

Utilizat în stânga în linia de 3 din spatele vârfului Delort, Rareș nu și-a lăsat amprenta pe tabelă.

FCSB, eșec nedrept cu Viking » Dan Udrea: „O echipă a jucat fotbal, alta a câștigat meciul”
FCSB - VIKING 1-2

Rareș Ilie, titular în Maccabi Tel Aviv - Nice, din play-off-ul Conference League

Internaționalul român de tineret a avut o ocazie în minutul 22, când nu a reușit să cadreze un șut, iar în minutul 51 a văzut primul cartonaș galben al partidei.

Rareș a fost înlocuit de Lucien Favre, în minutul 64, când Brahimi i-a luat locul. În același moment de întrerupere al jocului a ieșit și Stengs, în locul căruia a fost introdus pe teren Gouiri.

Cu Rareș pe bancă, Hapoel a înscris unicul gol al meciului, prin Perica, în minutul 74. Returul este programat joia viitoare, pe 25 august, la Nice.

Mai multe știri de actualitate:

Ce gest stupid! Papp, eliminat la pauză în Craiova - Beer-Sheva » Conflict aprins pe tunel

S-au încheiat discuțiile dintre Murad și conducerea lui Dinamo: „Povești! Nu s-a decis nimic!” + Libanezul ar negocia cu un alt club din Liga 1