INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  WEST HAM - FCSB 3-1

Legenda „ciocănarilor” a pus „tunurile” pe un jucător după West Ham - FCSB: „Înapoi la școală!”

Emerson, în duel cu Dawa  / FOTO: Imago +43   FOTO
Emerson, în duel cu Dawa / FOTO: Imago

Articol de GSP - Publicat vineri, 09 septembrie 2022 18:06 / Actualizat vineri, 09 septembrie 2022 18:20

West Ham a învins-o pe FCSB, scor 3-1, dar jocul nu l-a convins pe Carlton Cole (38 de ani), fost atacant cu peste 250 de meciuri în tricoul „ciocănarilor”.

FCSB a condus la pauză pe London Stadium, printr-o reușită semnată de Andrei Cordea, la finalul unei acțiuni superbe de atac. Carlton Cole l-a criticat în direct pe Emerson Palmieri (28 de ani). Fundașul stânga adus de la Chelsea în vară s-a poziționat greșit la golul vicecampioanei României.

Becali și Dică au hotărât: două vedete de la FCSB, sacrificate
FCSB

Starul criticat după West Ham - FCSB

Adus pentru 15,40 milioane de euro de la Chelsea, Emerson nu a scăpat de criticile lui Cole: „Asta e o chestie pe care o înveți la școală! Trebuie să meargă înapoi. Nici măcar nu s-a uitat vreo clipă în spatele lui”.

Palmieri a primit nota 3 din partea site-ului West Ham Zone, deși a reușit să puncteze în partea secundă: „A fost o seară de dat uitării. Să îl aducem pe Aaron Cresswell înapoi în echipa de start, vă rog!”

Octavian Popescu și Miculescu cei mai slabi, Cordea și Coman cei mai buni

Cei mai buni jucători de la FCSB au fost Cordea și Coman, marcatorul golului roș-albaștrilor și căpitanul echipei. Cei doi au primit nota 7 în Gazeta Sporturilor.

Octavian Popescu (19 ani), cel care a intrat în minutul 71 în locul lui Olaru, a primit cea mai mică notă de la FCSB în caseta Gazetei Sporturilor pentru meciul cu West Ham. Mijlocașul a luat nota 4, la fel ca David Miculescu, intrat în locul Compagno în minutul 70.

VIDEO Dumitru Dragomir spune că FCSB a fost furată la Londra: „Arbitrul hoțoman a comis-o! Niciodată nu e penalty”

Ce se întâmplă cu meciurile europene ale echipelor din Anglia, după decesul Reginei Elisabeta a II-a

Adversara României din Liga Națiunilor ignoră invazia din Ucraina și interdicția FIFA » A acceptat să joace cu Rusia: când și unde se va disputa amicalul