INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  ZORYA - CSU CRAIOVA

FOTO Trebuia să primească Ivan penalty? Fază la limită în duelul Zorya - Craiova

Zorya Luhansk - Universitatea Craiova | Oltenii au cerut un penalty în startul reprizei secunde, chiar înainte ca gazdele să deschidă scorul.

Articol de GSP - Publicat joi, 04 august 2022 21:50 / Actualizat joi, 04 august 2022 21:57

În minutul 51, Andrei Ivan a fost lansat în profunzime de Elvir Koljic. La un moment dat, „nouarul” oltenilor părea să aibă prioritate și o bună bucată de teren în față, liber spre goalkeeperul ucrainenilor.

Somnifer european » CFR Cluj, 0-0 oribil cu Șahtior Soligorsk
Șahtior Soligorsk - CFR Cluj 0-0

Fază la limită în Zorya Luhansk - Universitatea Craiova » Oltenii au cerut penalty

Chiar înainte să finalizeze, Ivan a fost ajuns însă de Maxym Imerekov, iar între român și stoperul celor de la Luhansk a existat un contact evident la nivelul picioarelor.

Reluările TV au arătat că Imerekov l-a lovit cu piciorul stâng pe Ivan, când ambii erau în cădere. Circumstanțe de penalty așadar, unul refuzat de „centralul” Georgi Davidov. Nu există VAR la acest nivel.

Trebuia să primească Ivan penalty? Fază la limită în duelul Zorya - Craiova

Mai multe știri din Conference League:

Ce au făcut posibilele adversare din play-off-ul Conference League ale echipelor românești » Avertisment mare pentru FCSB
Turul 3 preliminar
FCSB l-a bătut și pe Dan Negru » Câți români s-au uitat la victoria Dunajska Streda