INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  WEST HAM - FCSB

VIDEO + FOTO FCSB a năucit apărarea lui West Ham: iată cum a înscris Cordea și reacția electrizantă a românilor din tribune!

West Ham - FCSB | Andrei Cordea a deschis scorul la Londra în minutul 34, după o fază excelentă a roș-albaștrilor. +17   FOTO

Articol de , - Publicat joi, 08 septembrie 2022 22:45 / Actualizat joi, 08 septembrie 2022 22:54

FCSB s-a ținut bine în prima repriză pe terenul „ciocănarilor”. Compagno, reluare peste poartă în urma unui corner, și „cap” Cordea pe direcția lui Areola - fazele care prevesteau un moment de excepție pe London Stadium.

Moyes, cu ochii în lacrimi după moartea Reginei » Un spectator a izbucnit în plâns!
West Ham - FCSB

FCSB a năucit apărarea lui West Ham!

În partea stângă, Florinel Coman i-a pasat pe poziție viitoare lui Darius Olaru, plecat dintre doi adversari, iar mijlocașul lui Dică a găsit soluția perfectă. Din prima, fără preluare, a trimis o „paranteză” în careul mic, de unde Andrei Cordea l-a executat pe Alphonse Areola.