INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  FCSB - WEST HAM

FOTO Gol din ofsaid marcat de West Ham + încă o fază la milimetru

Pablo Fornals (26 de ani) a deschis scorul în minutul 40 al meciului dintre FCSB și West Ham.

Articol de GSP - Publicat joi, 03 noiembrie 2022 23:25 / Actualizat joi, 03 noiembrie 2022 23:41

Pablo Fornals (26 de ani) a deschis scorul în minutul 40 al meciului dintre FCSB și West Ham. Mijlocașul spaniol a plecat dintr-o poziție de ofsaid. Brigada condusă de Sascha Stegemann a mai avut o fază la limită și în minutul 45, când Pantea a respins de pe linia porții.

FCSB a avut noroc cu paradele lui Târnovanu în prima repriză a disputei de pe Arena Națională, ultima a vicecampioanei în actuala ediție de Conference League. Golul a venit târziu, în minutul 40, după o greșeală de arbitraj.

West Ham, gol din ofsaid cu FCSB

Benjamin Johnson a trimis o pasă lungă către Fornals. Spaniolul a profitat de marcajul larg al lui Dawa și de faptul că Pantea nu a strâns suficient, a preluat direct spre poartă și a înscris fără emoții.

Gol din ofsaid marcat de West Ham + încă o fază la milimetru
Momentul în care mingea pleacă spre Fornals / FOTO: Captură @Pro Arena

Doar că în moment pasei, Fornals pare cu un pas în fața lui Pantea, lucru perfect observabil pe cadrul general prezentat de televiziune. Cum în această competiție VAR-ul nu este implementat, eroarea nu a putut fi corectată.

Încă o fază la milimetru în FCSB - West Ham

În minutul 45, după o fază încâlcită în careul lui Târnovanu, mingea a ajuns la Nayef Aguerd. Apărătorul marocan a reluat spre poartă, dar Pantea a respins de pe linia porții. Arbitrii au lăsat jocul să continue. Mingea nu pare să fi depășit cu toată circumferința, în ciuda protestelor „ciocănarilor”.

Anunț-șoc la Barcelona! Gerard Pique se retrage din fotbal: „Sâmbătă va fi ultimul meci pe Camp Nou”