INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  CSKA 1948 SOFIA - FCSB 0-1

EXCLUSIV FCSB, criticată în ciuda victoriei cu CSKA 1948: „Trebuie să uite meciul cât mai repede! E drum lung până la grupe”

Articol de - Publicat miercuri, 26 iulie 2023 22:45 / Actualizat miercuri, 26 iulie 2023 23:17

După ce a criticat, la pauză, jocul, Iosif Rotariu s-a declarat nemulțumit de FCSB și la finalul meciului, în ciuda victoriei cu CSKA Sofia, 1-0, în prima manșă din turul 2 al preliminariile Conference League.

• Returul are loc joi, 3 august, de la ora 21:30. Va fi liveTEXT pe GSP.ro și în direct pe Prima Sport și DigiSport

Fostul mare internațional consideră că FCSB nu a prestat un joc strălucit și că echipa lui Elias Charalambous a fost dominată categoric în repriza a doua, criticându-i pe jucători pentru modul în care s-au prezentat.

Iosif Rotariu o critică pe FCSB

„E importantă victoria, în primul rând. În repriza a doua, CSKA Sofia a dominat categoric. A avut o posesie mai mare și mai multe ocazii. FCSB trebuie să uite cât mai repede acest meci. A fost un joc slab și previzibil. E drum lung până la grupe. Dacă ai pretenții să ajungi în Champions League, trebuie să ai un ritm bun și în repriza a doua. Nu doar să conservi rezultatul.

A fost un ritm lent. Au fost multe greșeli. Eu cred că CSKA a fost mult mai bună în repriza a doua, a dominat.

I-aș remarca pe Olaru și Târnovanu. În plus, și Edjouma a adus un plus când a intrat. Mereu găsim scuze, că jucăm din 3 în 3 zile... E început de campionat. Nu e nicio scuză. FCSB mai are mult de lucru. Sau poate ăsta e nivelul fotbalului românesc”, a declarat Iosif Rotariu la GSP LIVE.

CSKA 1948 Sofia - FCSB // FOTO: Cristi Preda
+29 FOTO

VIDEO Toate reacțiile după CSKA 1948 Sofia - FCSB sunt la GSP LIVE

UEFA a intervenit în minutul 1 la CSKA 1948 - FCSB » Pot urma sancțiuni drastice!

Rasism și o ironie la adresa FCSB-ului » Două momente tensionate în Bulgaria: „0% Steaua”