INTERNATIONAL  »  CONFERENCE LEAGUE  »  VIKING - FCSB 1-3

VIDEO Cine l-a făcut pe Dică să plângă după meci: momentele filmate de Gazetă în Norvegia

Nicolae Dică, în lacrimi +42   FOTO
Nicolae Dică, în lacrimi

Articol de , - Publicat joi, 25 august 2022 23:03 / Actualizat vineri, 26 august 2022 03:00

Înduioșat de reacția fiului său după calificarea lui FCSB în grupele Conference League, antrenorul Nicolae Dică (42 de ani) a izbucnit în plâns.

• Vineri, 26 august, de la ora 15:30, va avea loc tragerea la sorți pentru grupele Conference League.
  • Reporterul Dan Udrea și fotoreporterul Ionuț Iordache au fost corespondenții Gazetei Sporturilor în Stavanger (Norvegia) și au transmis cele mai importante informații pentru cititorii GSP.ro.

FCSB a învins-o pe Viking la Stavanger, 3-1, și s-a calificat în grupele Conference League, rezultatul la general fiind 4-3 în favoarea elevilor lui Nicolae Dică.

Ce lovitură i-au dat lui Becali! Sepsi l-a transferat pe atacantul așteptat la FCSB
TRANSFER

Nicolae Dică a izbucnit în plâns după Viking - FCSB

La dialogul cu presa în zona mixtă, din finalul meciului, după ce s-a prezentat la flash-interviu, Dică a izbucnit în plâns. A fost înduioșat de reacția fiului său, Marco Ilie, care începuse la rândul lui să plângă în euforia calificării în grupe.

„Vorbeam după meci cu soția, mi-a spus că băiatul meu a plâns de bucurie. Când vorbesc despre familie... sunt oamenii care au fost alături de mine mereu”, a spus Dică la zona mixtă, cu vocea frântă de emoție.

Ce declarase Nicolae Dică la flash interviu, după Viking - FCSB

Această calificare contează pentru acești băieți minunați pe care-i antrenez zi de zi. Vreau să-i felicit că am reușit să câștigăm și să ne calificăm. Sunt tineri, aveau nevoie de această calificare ca moralul lor să crească.

Am început foarte bine jocul, am și marcat, apoi ne-am creat ocazii de 2-0. Nu am reușit asta, am primit gol dintr-o greșeală, acel penalty. Important este că am schimbat jocul în repriza a doua, am înscris două goluri, ne-am creat și alte ocazii.

Dezamăgirea mea la pauză a fost că nu am reușit să marcăm mai multe goluri în prima parte. Vreau mai multă concentrare în fața porții, să înscriem mai mult la câte ocazii ne creăm.

Dragomir, declarații după ce FCSB și CFR s-au calificat în grupele Conference League: „Am anticipat corect”

Mai multe știri despre Viking - FCSB:

FCSB și CFR Cluj își asigură bugetul! Câți bani au primit pentru calificarea în grupele Conference League

Cordea visează la primăvara europeană și titlul în SuperLigă: „Vrem chiar mai departe! Avem șanse foarte mari și la campionat”