INTERNATIONAL  »  EURO 2012  »  POLONIA - GRECIA 1-1

VIDEO Căpitanul Karagounis e distrus după penaltyul ratat la debutul Euro: "Îmi vine să mor!"

Disperarea lui Karagounis după ce a ratat penalty-ul cu Polonia

Articol de , - Publicat duminica, 10 iunie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 09 iunie 2012 23:12

Vetaranul elenilor (35 de ani), campion european în 2004, a suferit teribil: "Din cauza mea a fost doar 1-1".

Era furios Karagounis, a suferit ca niciodată după meci. Fusese 1-1 cu Polonia, dar el, tocmai el, unul dintre zeii eleni din 2004, ratase penaltyul care ar fi putut oferi Greciei trei puncte din primul meci la Euro.

VEZI AICI IMAGINI VIDEO DE LA POLONIA - GRECIA 1-1!

"Îmi vine să mor! Am avut o şansă uriaşă, pe care eu am irosit-o! Sînt singurul vinovat pentru acest egal", a erupt Giorgos, mijlocaşul lui Panathinaikos.

Despre meci, Kara a spus: "Cred că jocul nostru din repriza a doua trebuie să ne dea încredere şi putere să îi batem pe cehi. În general, cînd nu poţi învinge într-un meci, trebuie să faci tot posibilul să nu-l pierzi. Noi am putut să-l cîştigăm, dar... E dureros că am revenit incredibil şi am dat cu piciorul unei ocazii excelente".

Avraam, 8 luni pe bară!
Veste proastă pentru eleni! Avraam Papadopoulos (27 de ani) a ieşit de pe teren în minutul 37 al meciului cu Polonia, accidentat grav la ligamentele încrucişate de la genunchiul stîng. Acesta a fost transportat de urgenţă la un spital din Varşovia, dar verdictul a fost groaznic: 8 luni departe de teren. Jucătorul s-a întors ieri în Grecia pentru a fi supus unei intervenţii chirurgicale.

"Eram mult mai buni decît Polonia, după o repriză secundă senzaţională" (Giorgos Karagounis, Grecia)

AICI GĂSEŞTI tot ce trebuie să ştii despre Euro 2012, într-un spectaculos modul oferit de gsp.ro în parteneriat cu AFP. Program, loturi, CV-urile tuturor jucătorilor, statistici complete, totul într-o prezentare de excepţie, în exclusivitate pentru cititorii gsp.ro!

AICI ai cele mai atractive cote la Euro! Pariază pe Campionatul European şi cîştigă!

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping

Valentin Ceaușescu, apariție rară la petrecerea Stelei » Cum arată acum fiul lui Nicolae Ceaușescu