Alte știri din fotbal
Momentul care a stârnit hohote de râs în studio și l-a făcut pe Raul Rusescu să exclame: „Vai de capul meu!”
0
David Miculescu a răbufnit: „E o umilință! Dau și un exemplu absurd acum”
1
Ironia supremă! Faza serii pe Arena Națională, la FCSB - CFR Cluj
1
Daniel Pancu a început să țipe la flash-interviu: „Eu acum am aflat! Nu e egalitate!”
0
Știri din fotbal internațional
AS Roma - AC Milan 1-1 » Rezultat excelent pentru Cristi Chivu, care se desprinde în fruntea clasamentului din Serie A
0
Noapte sângeroasă! Au apărut imaginile: sârbii și croații s-au luat la bătaie, 23 de răniți
0
Juventus - Napoli 3-0 » Campioana Italiei, OUT din lupta pentru „Scudetto”?
2
Endrick a reușit primul „hattrick” în Ligue 1 și Lyon rămane în TOP 4
0
Lifestyle
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
9
Mauro Icardi continuă războiul cu Wanda Nara: „Este o mitomană! Mi-a furat 7 milioane de euro din conturi”
1
L-a uitat rapid pe jucător » Cea mai sexy fotbalistă tocmai și-a oficializat relația cu ispita de la Insula Iubirii
3
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
3
Instructor de schi, despre diferențele între pârtiile românești și cele ...
Libertatea
Revoltă în comuna unde s-ar fi mutat suspectul de 13 ani al crimei din ...
Adevărul
„Elementar, dragul meu Watson!” » Părintele celui mai celebru detectiv a ...
GSP SPECIAL
Zeci de mii de români și polonezi au plecat din Marea Britanie, împinși de ...
Libertatea
Generatia aia a fost antrenata si de gh. constasntin sau cornel dinu cu rezultate catastrofale, mai rau ca acum. Dupa Iordanescu au mai antrenat si piturca care era mai enervant. Pe urma a venit razvanel si a dus Romania pe locul 52 in lume. Parca tot mosul a fost mai bun dar, anii trec si fizurile lui au devenit mai multe odata cu varsta. Iordanescu este cel mai putin vinovat pentru ca a avut un lot mai slab ca niciodata din 1970 incoace. Romania este distrusa ca tara, romanii ca popor, s-au distrus sporturi in care romanii dominau ca gimnastica, canotajul, boxul chir unele probe atletice, fotbalul e doar o mica piesa in acest puzzle. Cautati un acar Paun, unul dintre cei mai mici desi stiti cu toti ca altul este adevarul.
Tiparul "sistemului", de a pune absolventi SNSPA, Institutul National de Aparare ( Petrache Alin, Burleanu Razvan ) sa conduca sportul romanesc trebuie aruncat la gunoi ! Aratati-ne un cui batut de acest domn Dancu, perechea lui Ioan Rus din ansamblul "fetite dulci ca de la Cluj " . Sistemule, tu nu ai copii, nu ai părinți, frați , surori, in general nu esti făcut din oameni, care sug la țâța altor oameni ? Afurisit sa fii ca nu ai grija de oamenii din tara asta, praf și pulbere să se aleagă de tine !
Steaua Bucuresti este unica echipa a tarii voastre ba care a adus glorie si bucurie.Astia care vorbiti pe aici de Anghe Iordanescu habar nu aveti ce jucator era!Mucles la toti ba!
Cel mai mare a fost Dobrin, cica ai fi din arges, dar cum tu esti lingaul tuturor *** care au distrus fobalul romanesc nu ma mira, cand te vad pe digi schimb canalul si curand si compania . De ce nu ai fost atat de vehement cu sandu , cand s au facut cele mai ordinare blaturi di fotbal !!! Cum sa dea tara aia inainte cu voi asa zisi ziaristi , gsp si sport. ro , toti o apa si un pamant.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Problema lui Iordănescu e că-i depășit ca antrenor. N-a mai antrenat nimic vreo 10 ani, a intrat și-n politică... Eu pot să pun pariu că o vreme nici n-a mai urmărit meciuri de fotbal din campionatul intern, cu atât mai puțin să se păstreze în temă cu metode noi de antrenament sau cu tactici moderne. Ideea lui a fost să joace cum am făcut-o cu Columbia și Argentina în 1994. În preliminarii i-a mers pentru că am avut un noroc chior: grupa noastră a fost singura din istorie în care capul de serie (Grecia) a terminat rușinos pe ultimul loc, iar restul echipelor erau mediocre. Dacă aveam un cap de serie normal, adio calificare. Am fi terminat pe 3 și pierdeam barajul. Dar aici s-au văzut clar limitele concepției sale. Nu poți să joci ca în 1994 fără să-i ai pe teren pe Hagi, Gică Popescu, Dan Petrescu, Ilie Dumitrescu, Selimeși, Răducioiu etc. Încercând să-i înlocuiești cu Mățel, Stanciu, Torje, Chiricheș ș.a.m.d. a ieșit ce a ieșit. E nevoie de un antrenor nou, care și-a luat recent licențele, și care să joace mai bine cu unul care e titular pe la Viitorul lui Hagi, decât cu vreun „stranier”-petardă care lustruiește banca pe la vreo echipă de Serie B.
Fa-i tu statuie ,decebale!Noi nu uitam ca e in cardasie cu lotul de puscariasi,ca a ratat o intreaga generatie de fotbalisti buni ratand cu orgoliul lui de a fi antrenor si cu jocurile fratilor samsari si ale lui sandu mircea,barajul cu Slovenia,o ecipa,la acea ora mai slaba decat Albania de azi...Noi nu uitam,desi nu ne plac nici iordanescu,nici burleanu,dar decat popesu la FRF,mai bine Burleanu,ca sa crapati de ciuda tu si prunea,prodan,kassai,si toti cei care ati pus umarul la distrugerea fotbalului in ultimii 26 de ani.
Tovarasul Hagi intai sa invete sa se exprime verbal sa mai lase arogantza ca nu traim in trecut ....asta e valoarea Pintilii, Stancu , Stanciu .....ca tot ii umflati voi in pene dar sunt vai mama lor pe teren plus ca sunt plini de bani au venit la misto la nationala aa si sa nu uit mai e tipul ala Andrei Prepelitza......colegule fotbalul e fantezie ptr tine poti juca tetris sau altceva dar nu fotbal puiule.
Ca esti *** nu e nicio tragedie,mai rea *** ta!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Domnul Decebal tot respectul dar de ce nu aveti dvs la randul dvs personalitatea sa spuneti lucruri uite de exemplu eu si cred ca majoritatea nu stim ce "unchi important" are unul din secunzi sau cine e acel bun prieten care l-a pus pe alt secund, de ce si in ceasul al 25-lea ne dam dupa cires? p.s eu latru ca prostul de 4-5 ani si nu ma baga nimeni in seama la nationala sunt 3 grupuri : fsb-istii , dinamovistii si internationalii, de ce nimeni nu a mediat conflictele interne starnite de aroganta si nesimtirea fesebistilor? de ce nimeni nu recunoaste ca d-alde chiriches sau tatarusanu nu isi baga in seama colegii si nici nu ii saluta? de ce? pai asta e capitan? lesinatul asta care se tara pe scari dupa ce a plecat la totenham? asta care isi sifona toti colegii de la fsb la antrenori? asta care se duce se dea raportul la poulette dupa fiecare zi, sa ii spuna cine ce a mai zis de generalul ramolit? suntem o natie care daca dispare de pe fata pamantului nu o regreta nimeni, toti ne inconjuram de lingai si lingusitori si ii dam la o parte pe aia valorosi!
1. Iordanescu nu fost inventat ca selectioner de burleanu, el apartine epocii mircea sandu si atunci era la fel de praf doar ca il scoteau Hagi&comp si nu-i observati voi limitele. 2. Hagi statuie? Hagi a tras pt el si familia lui, asa ca cerinta cu statuia a fost absolut penibila. Plus ca oricat de praf ar fi Iordanescu este oricum peste Hagi la antrenorat. 3. Iordanescu general? General l-a facut sistemul sportului din Romania, comunismul si post comunismul, in realitate el a fost un *** si un dobitoc. Voi presa l-ati nu l-ati mai scos din "generalul face, generalul drege". General este un inalt grad militar nu un antrenor de fotbal.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.