INTERNATIONAL  »  EURO 2016  »  GRUPA B

VIDEO + FOTO Țara Galilor - Slovacia 2-1 » Galezii obțin 3 puncte uriașe și sunt cu un pas în optimile de finală

Articol de GSP - Publicat sambata, 11 iunie 2016 20:49

Unul dintre cele mai echilibrate meciuri de până acum de la EURO a fost câștigat de Țara Galilor, scor 2-1, în fața Slovaciei.

Gareth Bale a deschis scorul în minutul 10 dintr-o lovitură liberă executată excelent. Duda a egalat pentru slovaci în minutul 61.

Lovitura de grație a venit în minutul 81 de la Robson Kanu, care a tras prost, însă mingea l-a păcălit pe Kozacik și a intrat în plasă.