Alte știri din fotbal
„Să nu uităm un lucru” » Ovidiu Ioanițoaia, prima reacție despre titlul Craiovei: „Riscăm să fim penibili”
0
Ilie Drăgan l-a recuzat pe arbitrul propus de TAS să judece procesul cu Răzvan Burleanu
0
Drumul Craiovei spre titlu » 10 momente decisive din play-off-ul Superligii
0
Farul - Metaloglobus și Petrolul - Oțelul » Aflăm a doua echipă care merge la baraj
0
Știri din fotbal internațional
Incredibil! PSG pusă într-o postură penibilă, la decernarea titlului
0
Prima victorie a lui Inter Miami pe noul stadion » Lionel Messi a oferit o prestație senzațională
0
Here we go! Jose Mourinho a acceptat propunerea lui Real Madrid și revine pe „Bernabeu”
0
A plecat de la Real Madrid din cauza conflictului cu Mourinho, iar acum e convins: „Va veni cu cea mai seducătoare față a sa”
0
Lifestyle
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
1
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
14
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
9
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Consultări la Cotroceni pentru formarea noului Guvern. Grindeanu: „Nu mai ...
Libertatea
Apusul liderilor providențiali. Prăbușirea popularității lui Trump, ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Cum arată SUV-ul german arogant, cu 800 de cai putere, decapotabil și cu ...
Libertatea
Probabil ideea de baza de aici a plecat; dar sa ajungi sa umilesti majoritatea( heterosexuali) sau o mare parte à populatiei(albi) de dragul de à gadila orgoliile minoritatilor..mi se pare o idée proasta, daca nu chiar periculoasa. Ca sa nu mai spun ca asta duce la ingrosarea randurilor extremistilor-daca nu lasi loc bunului simt, convietuirea pasnica in numele careia fac atatea abuzuri duce inevitabil la conflict. Te gandesti ca à fi gay era tabu, ça exista ségrégation rasiala. Au luptat pentru acceptare, apoi egalitate-culmea, unii albi si hetero. Ca acum sa te trezesti ça nu mai ai voie sa zici mama sau tata(stiu, deocamdata e doar "recomandare", dar va urma), ça alb e OK dar cealalta culoare e rasism, pasibil de amenzi si inchisoare. Istoria spune ça nu poti vindeca abuzul cu abuzuri. Si , totusi, in stagiul asta suntem...
De aici se vede si cât de inutila si ipocrita este îngenuncherea de la începutul meciurilor!
Eu sunt sigur ca se exagereaza in mod evident in ambele sensuri, dar iti spun care cred ca e ideea, in mare (parerea mea, desigur, bazata pe ce am citit/auzit). Se presupune ca oamenii de culoare si minoritatile sexuale au suferit deja (ceea ce e evident pentru orice om *** care cunoaste putina istorie). Asa cum nemtii isi cer scuze si acum pentru Al Doilea Razboi Mondial, asa se incearca fortat si o punere de cenusa in cap din partea albilor heterosexuali. Normal ca nu mi se pare corect si normala ar fi judecarea fiecarui caz in parte, dar la nivel de politica e mai greu. De aici si segmentarea atat de drastica a societatii in ultimii ani. Multi nu mai vad gri, ci doar alb si negru, si sunt dispusi sa distruga vieti pentru propriile fantezii.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
A venit si marxistul de serviciu :)) traiasca capitalismul sistemul in care oamenii cu cap o duc bine.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
plangaciosii :)))
Nu, adevarata problema e ca sunt doar decizii/pedepse unisens: daca jignesti un euro/amero-african, esti rasist; daca e invers e...karma. Daca esti pro-LGBTQ esti promovat, daca sustii normalitatea normalitatea sau, ça sa nu jignesc, traditionalitatea familiei, esti jignit si marginalizat. La amenda Ungariei penru racisme si homofobie ar fi trebuit, parerea mea, o egala pedeapsa si lui Wijnaldum/Olandei, ça si celor ce pun genunchiul jos. Altfel e partizanat evident- si atunci sa nu ne miram de reactiile inverse. Care inca sunt, totusi, destul de moderate, fayavde agresivitatea cu care se manifesta ceilalti.
Intotdeauna exagerarile aduc exagerari. Chiar nu se mai poate sa fie o minima normalitate? Cu cat fortezi lucrurile in anumite directii cu atat se inmultesc oponentii.
Fiecare țară are uscaturile ei. Problema e alta. Există, la nivel de societate, o direcție clară și asumată? Există amenzi și pedepse pentru cei care derapează? În Vest, cam da. La noi abia că se rostesc cuvinte ca rasism, discriminare, inegalitate pe la TV.
am dubii ca englezul de rand isi doreste sa se educe! am fost in tribuna la un meci al lui Lazio acu` cativa ani! Stefan Radu , legenda a lui Lazio, cand greseste e inca "romeno di ***"! nu cred ca actiunea de a pune genunchiul in pamant va educa pe cineva! asa e peste tot in Europa! la meciul romaniei cu suedia, Isak ala plangea ca au strigat romanii nu stiu ce remarci rasiste in timp ce in tara lor suedezii ii pictau lui Ibrahimovic statuia cu vopsea cu inscrisuri "***"! vesticii sunt doar niste ipocriti! ii doarea cand zic altii de ei, cand zic ei de altii sau chiar ei insisi de ai lor, nu ii mai doare!
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.