Comentarii (28)
markksson
markksson  •  09 Iulie 2021, 05:27

*** si Piturca asta: „Eu cred că a fost penalty, în primul rând pentru că l-a dat arbitrul ...” Pai asta inseamna ca Lampard nu a dat gol in meciul cu Germania in 2010 (CM, Africa de Sud), pentru ca nu l-a dat arbitrul, nu? Noaptea mintii ...

corectorul
corectorul  •  08 Iulie 2021, 16:24
Postat de hristo8 pe 08 Iulie 2021, 12:12

numai comentatorii pro au vazut "dominarea" inchipuita a englezilor. eu am vazut danemarca incercand sa ajunga la poarta adversa. nu au stat cu autobaza in poarta. anglia joaca atit de spectaculos incit le trebuie un penalty inventat sa castige.

Pentru cei care inca mai au vederea clara si cunosc fotbal, dar se mai si informeaza (a se studia statistica meciului), stim ca Anglia a dominat clar meciul cu Danemarca si, prin urmare, merita, per ansamblu, victoria (lucru pe care in mod cert nu-l poate pretinde Danemarca).

corectorul
corectorul  •  08 Iulie 2021, 16:20
Postat de danny_l pe 08 Iulie 2021, 14:14

Maimutoiul ala de Sterling nu trebuie sa fie fortat sa cada ,el cade din instinct,are scoala simularilor facuta cu Tase si multi altii,un jucator mediocru ,caracter mediocru ,la fel restul echipei engleze,nu fair-play nu,nimic,ei sunt caracterizati ca niste oameni care au fair-play,poate le da Italia 4 sa-i linisteasca.

Adevarul este ca pe *** nu l-a vazut bine arbitrul albicios (inferior fizic nativ, ca noi toti albiciosii comentatori).

elgabri
elgabri  •  08 Iulie 2021, 14:31

Ce verdict sa dea Balaj ca e vai de el !!

danny_l
danny_l  •  08 Iulie 2021, 14:14
Postat de ciprianbirtea pe 08 Iulie 2021, 13:18

Cum adică a fost forțat să cadă? Cine l-a forțat?

ciprianbirtea
ciprianbirtea  •  08 Iulie 2021, 13:18
Postat de submarina pe 08 Iulie 2021, 12:49

Cazul a fost asemănător cu cel al lui Ionel Ganea din meciul României cu Anglia (3-2) de la EURO anterior (nu țin minte anul), când a marcat din penalty. Și atunci nu puteai să zici cu certitudine că faultul a fost de penalty. Eu zic că aseară mai mult de 50 % a fost penalty, englezul oricum a fost forțat să cadă, deaceea orice cădere în careu poate fi fatală. Păcat pentru danemarca, dar per ansamblu Anglia caștigat pe merit.

sibelius
sibelius  •  08 Iulie 2021, 13:00
Postat de esperales pe 08 Iulie 2021, 11:04

Bun, dacă nu se dădea penalty, interveneau dacă era cazul, dar de ce nu au intervenit și când au văzut că nu a fost? Nu ăsta e scopul lor? Să regleze greșelile din timpul jocului? Să fim serioși, VAR-ul este doar pt interese și echipe mari, echipele mici mor cu dreptatea în mână! Și mai lăsați-ne cu "experții" vostrii de carton din studio, ne pricepem și noi la fotbal, nu trebuie să ne zică piturca că e alb dacă e negru!

Campionatele castigate la FIFA nu inseamna ca te pricepi.

submarina
submarina  •  08 Iulie 2021, 12:52

Acum deja sunt convins 100/100 că Italia va câștiga trofeul.

submarina
submarina  •  08 Iulie 2021, 12:49

ionica007
ionica007  •  08 Iulie 2021, 12:30
Postat de maistorkokir pe 08 Iulie 2021, 09:49

Vorbim de niste treburi care nu prea conteaza, totul e aranjat ca Anglia sa castige un trofeu dupa atata timp. Anglia a nimerit o echipa ca Ukraina in sferturi, si o echipa ca Danemarca in semifinale. Se pune intrebarea de ce a batut Danemarca dupa prelungiri si nu dupa 90 minute? Pai cota pt o victorie a englezilor in 90 minute era suspect de mare(undeva la 1.82). Pana la urma toata lumea e fericita, toti fanii englezi, toate casele de pariuri si peste toate astea se arunca vina spre fluierashul olandez.

Englezoii au batut doar in prelungiri doar datorita lui Schmeichel si VAR-ului care a anulat un penalty clarissim la Kane in min.75. Cu tot respectul care-l port danezilor, ei nu au contat in acest meci. Golul dat din intamplare, in rest doar harnicie si devotament. Pentru a castiga ( sau a elimina...) in fata Angliei nu este suficient. Sper ca italienii sa castige finala...