INTERNATIONAL  »  EURO 2020  »  ELVEȚIA - SPANIA

FOTO Moment viral după Elveția - Spania: „Asta înseamnă umanitate!”

Euro 2020. La finalul meciului Elveția - Spania - 1-1, 1-3 la lovituri de departajare -, Thiago a ținut să-l consoleze pe Ruben Vargas, în lacrimi după ratarea penalty-ului.

Articol de GSP - Publicat vineri, 02 iulie 2021 22:20 / Actualizat vineri, 02 iulie 2021 22:38

Dramatism la Sankt Petersburg. Elveția, în „10” din minutul 77, a reușit să ducă „sfertul” până la penalty-uri. De la punctul cu var, elevii lui Vladimir Petkovic au ratat 3/4 și merg acasă.

Ultimul ghinionist, Ruben Vargas, 22 de ani, extrema lui Augsburg, care a trimis peste înaintea penalty-ului decisiv transformat de Mikel Oyarzabal.

La întoarcerea spre mijlocul terenului, Vargas avea lacrimi în ochi. Și nu s-a mai putut abține când starul lui Real Sociedad a pecetluit calificarea.

EURO 2020. Thiago, gest admirabil după Elveția - Spania

Imediat, Vargas a fost înconjurat de colegi, dar în jurul lui a apărut și spaniolul Thiago, pentru a-l consola. Mijlocașul lui Liverpool l-a îmbărbătat la final și pe Yann Sommer, portarul Elveției.