INTERNATIONAL  »  EURO 2020  »  FRANȚA - ELVEȚIA 3-3, 4-5 D.P.

Fanul de pe Arena Națională care a devenit viral » De la agonie la extaz în câteva secunde

Fanii Elveției au trăit la cote maxime meciul cu Franța +14   FOTO
Fanii Elveției au trăit la cote maxime meciul cu Franța

Articol de GSP - Publicat marti, 29 iunie 2021 13:18 / Actualizat marti, 29 iunie 2021 13:35

Franța și Elveția un meci pe cinste pe Arena Națională, iar fanii au trăit partida de la București la cote maxime.

Elveția a reușit dramatic să trimită meciul din optimile EURO 2020 în prelungiri, revenind de la 1-3 cu Franța, după două goluri marcate în minutele 81 și 90.

Emoții incredibile în tribunele Arenei Naționale

Finalul de pe Arena Națională a fost unul incendiar, iar suporterii celor două echipe au trecut de la agonie la extaz, și invers, în câteva secunde.

Un fan al Elveției a devenit viral pe internet, datorită modului în care a trăit finalul partidei de la București. La 3-2, cu doar câteva secunde înainte de finalul partidei, a fost surprins în agonie, rugându-se pentru încă un gol, la 3-3 a fost filmat din nou.

+10 FOTO

După golul egalizator, elvețianul s-a dezlănțuit. A renunțat la tricou și s-a bucurat pentru golul elevilor lui Petkovic.

@euro2020

Passion 💯 #EURO2020

♬ original sound - Andrew Thomson 🔥

25.000 de suporteri la Franța – Elveția

Meciul de la București s-a disputat cu 50% din capacitatea arenei. A fost cea mai mare asistență de la începutul pandemiei. 25.000 de tichete au fost scoase la vânzare, ultimele dintre ele, mai bine de jumătate, exclusiv pentru persoanele care s-au vaccinat cu ambele doze.

Românii s-au bucurat din plin de spectacolul oferit de Euro. Au luat cu asalt ultima partidă găzduită de Arena Națională, iar în prelungirile acesteia au oferit un moment special. Chiar în minutul 100, fundalul sonor a fost acaparat de strigătul „România!”, auzit în mod tradițional la meciurile „tricolorilor”.

VIDEO Moment emoționant pe Arena Națională în minutul 100 al meciului Franța - Elveția

Citește mai multe știri de la EURO 2020:

Imagini surprinse de GSP pe Arena Națională: Gică Popescu, tot la tribuna a doua și la Franța - Elveția

Mbappe, mesaj după ce a ratat penalty-ul decisiv în Franța - Elveția: „Îmi pare rău! Am dat greș”