INTERNATIONAL  »  EURO 2020  »  UCRAINA - AUSTRIA 0-1

Gafa incredibilă în Rusia - Danemarca, meci decisiv din grupa B! Poulsen s-a trezit cu mingea la picior, în fața porții goale

Apărarea Rusiei a gafat incredibil în minutul 59 al disputei cu Danemarca, decisivă pentru calificarea în optimile de finală de la Euro 2020. Yussuf Poulsen (27 de ani) a profitat și a dus scorul la 2-0. +14   FOTO

Articol de GSP - Publicat luni, 21 iunie 2021 23:21 / Actualizat marti, 22 iunie 2021 00:10

Danemarca a intrat hotărâtă în meciul decisiv cu Rusia. În ciuda înfrângerilor din primele două runde, nordicii aveau șanse reale la ca calificarea în optimile de finală. La scorul de 1-0, au primit ajutor și din partea adversarilor.

Gafă majoră în Rusia - Danemarca

În minutul 59, Roman Zobnin, aflat la 40 de metri de poartă, lateral dreapta, a încercat să trimită către propriul portar. Nu s-a asigurat, a trimis în „orb”, și i-a așezat mingea perfect lui Poulsen. Vârful lui Leipzig, singurul în careul advers, a îndeplinit o formalitate.

VIDEO Portugalia - Germania, cu calificarea în „optimile” Euro 2020 pe masă

Scandal la Euro! Politicienii maghiari se revoltă: „Ce vreți să faceți?! E dăunător și periculos”

FOTO Macedonia de Nord - Olanda 0-3 » L-a supărat pe Pandev la retragere! Cum s-a descurcat Kovacs în primul lui meci la Euro