INTERNATIONAL  »  EURO 2020  »  GERMANIA

Nemții, ca-n Brazilia! Au copiat o alegere pe care au făcut-o şi în 2014, când au câştigat titlul mondial

Articol de - Publicat joi, 10 iunie 2021 10:56 / Actualizat marti, 15 iunie 2021 17:03

Adversarii noștri în preliminariile CM 2022 stau la Herzogenaurach într-un sat de bungalow-uri, asemănător celui de la Campo Bahia, din 2014, când au câștigat Cupa Mondială.

Dacă tot n-au cine știe ce mari vedete în lot, nemții lucrează intens la spiritul de grup. Și ca să instaureze armonia într-un efectiv dominat de jucătorii lui Bayern, 8 la număr, selecționerul Joachim Low a recreat la Herzogenaurach sătucul de la Campo Bahia, din Brazilia, unde Mannschaft-ul s-a simțit excelent, câștigând titlul mondial în 2014.

 „Inamicii” stau împreună 

+15 FOTO

Fotbaliștii locuiesc în pădure, în bungalow-uri construite special pentru ei de sponsorul Adidas. Low i-a grupat câte patru în fiecare căsuță, dar pe cât posibil să fie de la cluburi diferite, pentru a preveni bisericuțele. Contrar așteptărilor, selecționerul a cuplat chiar și fotbaliști certați unul cu altul (!), cazul lui Kimmich și Sane, care au avut o altercație pe teren, într-un recent amical. 

Și încă ceva. În mijlocul satului a fost creată o piațetă, cu mese și băncuțe. Aceasta este „sala de conferințe", unde fotbaliștii și staff-ul se întâlnesc la ședințele tehnice.

La antrenamente lucrăm la finețuri acum. Și, desigur, la un plan pentru meciul cu Franța
- Joachim Löw, selecționer Germania

15 iuniee data la care Germania debuteaza la Euro, contra Franței

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Boloni nu mai e liber! Cu ce se va ocupa pe durata Campionatului European

Cazul Wijnaldum s-ar putea repeta. Ce echipă încearcă să-l deturneze pe Depay din drumul spre Barcelona

Citește și:
Avem echipele de start în Turcia - România » Gălăgie la Istanbul, „tricolorii” sunt huiduiți
Nationala
Avem echipele de start în Turcia - România » Gălăgie la Istanbul, „tricolorii” sunt huiduiți
Iată „loja de Aur” a României la Istanbul! Cum au apărut Hagi, Popescu, Răducioiu și partenerele lor
Nationala
Iată „loja de Aur” a României la Istanbul! Cum au apărut Hagi, Popescu, Răducioiu și partenerele lor
Cu o oră înainte de Turcia – România, Mircea Lucescu a adresat un manifest către FIFA: „Nu e normal!”
Nationala
Cu o oră înainte de Turcia – România, Mircea Lucescu a adresat un manifest către FIFA: „Nu e normal!”
Fostul patron din Liga 1 s-a mutat definitiv din România, împreună cu iubita mai tânără: „Fac progrese”
Superliga
Fostul patron din Liga 1 s-a mutat definitiv din România, împreună cu iubita mai tânără: „Fac progrese”
EXCLUSIV La ce valoare ajunge cea mai mare pensie de serviciu din poliție
Profit.ro
EXCLUSIV La ce valoare ajunge cea mai mare pensie de serviciu din poliție
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (2)
andrei2323
andrei2323  •  10 Iunie 2021, 17:59

Cum adica daca tot n au cine stie ce mari vedete in lot?Au 3 castigatori de Champions League 2021 plus cei opt de la Bayern.Ce inseamna mari vedete pentru gsp?

andrei2323
andrei2323  •  10 Iunie 2021, 17:56

ff

Vezi toate comentariile (2)
Comentează
Close