Alte știri din fotbal
„Fierbe” Bănia! Detaliile unei zile pe care Craiova vrea să o facă istorică
0
Mariana, mama lui Cristi Chivu, apariție rară la câteva zile de când fiul ei a făcut eventul în Italia
0
Gazeta a intrat în vestiarul Craiovei: iată ce echipă pregătește Coelho pentru finala campionatului! + Surpriza din primul „11” și semnul de întrebare
0
Pușcaș explică de ce a ieșit după 38 de minute și dacă ratează barajul: „Înțepătură pe coapsă”
0
Știri din fotbal internațional
Cristiano Ronaldo, în continuare fără trofeu la Al Nassr » Ce a făcut după fluierul final
0
Jose Mourinho, după ce a ratat și Liga Campionilor: „N-am nimic de la Real. Dar nimeni nu-i prost”
0
Anunțul lui Mirel Rădoi, după a patra înfrângere consecutivă: „Dau vina pe mine pentru aceste rezultate”
0
Echipa românilor din Ungaria, campioană în fața clubului cu buget de 10 ori mai mare: „Am răsturnat căruța, cum se zice!”
0
Lifestyle
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
11
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
8
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
Bulgaria a câștigat Eurovision 2026. Pe ce loc s-a clasat România
Libertatea
Mai mulți răniți după ce un bărbat a intrat cu mașina într-o mulțime în ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Americanii au aruncat toate cadourile primite în China înainte de a zbura ...
Libertatea
In meciul contra Italiei... aha, Donnarumma a jucat impotriva Italiei. Tare, mă, gsp-istilor. Asa e cand oameni veniti de la sapă scriu la gazeta.
Nu aveti dreptate, singura data inafara de UEFA EURO 2020(Donnarumma) cand un alt portar a fost ales jucatorul turneului a fost in 2002 la Mondialul din Korea/Japonia cand a fost ales Kahn, care a pierdut din pacate finala cu Brazilia. La nici un alt european sau mondial nu a mai castigat un portar jucatorul turneului, in 1992 nici macar nu exista acest trofeu, a aparut odata cu EURO 1996.
Cred ca l-ar fi meritat mai mult Chellini. Daca nu s-ar fi ajuns la penalty-uri cred ca l-ar fi luat el. Desi cred ca e ultimul lucru care il interesa pe domnul Chelilini
S a demonstrat ca daca au interes te fac cu tot cu VAR De fapt iti arunca cu VAR ochi.
La acest CE portarul elvetian a fost peste Donnarumma. Pai cu apararea din fata italianul a avut meciuri in care a somat pur si simplu. Plus ca nu imi amintesc o faza , o interventie providentiala in timpul unui meci. A fost decisiv doar la penalty-uri in finala dar si aici *** au tras telefonat. Cum trebuiau sa dea si acest premiu l-au dat italianului si pt ca nu au fost idividualitati sclipitoare.Jocul de echipa a primat in fata vedetei in sine.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
De departe cel mai putin controversat turneu final... introducerea VAR a schimbat lucrurile. Ce s-a intamplat in semifinala este exceptia de la regula.
Yeah, right! Ai nimerit-o! Un fel de Kahn la mâncat paste, că la fotbal mai are muuuuuuuuult de mâncat până ajunge la deștu' mic de la sânga lu' nea Oliver!
Super!
Am susținut Italia și sunt mulțumit ca a câștigat finala, dar acest campionat european a fost dezamăgitor! Prea multe decizii discutabile ale arbitrilor, prea multe partide decise după loviturile de departajare, trebuie umblat la regulament, în zona ofsaidului, fotbalul fără goluri e doar o afacere care începe sa pună... Încă ceva, Danemarca trebuia sa joace finala, nu Anglia!
Donnarumma e un fel de Kahn.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.