Îmi plăcea Anglia dar pentru hoția asta o să țin cu Italia în finală

1cesare  •  08 Iulie 2021, 09:17

Penalty inventat la ce au mai introdus var? Finala făcută cadou britanicilor.

cirus11
cirus11  •  08 Iulie 2021, 09:32

Si Spania a fost mai buna in prima semifinala si totusi Italia s-a calificat la penaltyuri. Asta e fotbalul, chiar nu vreau sa aud de scuza asta ca Anglia a fost mai buna. Este IRELEVANT!!! Atat de buna a fost ca era minutul 110 si inca nu conducea... este destul de clar ca meciul se indrepta spre penaltyuri. Danezii au fost mai slabi doar in a doua repriza cand au cazut fizic ca deh... nu au jucat doar acasa, s-au dus si pana la Baku.

pazvante
pazvante  •  08 Iulie 2021, 09:30

VAR e inutil dacă la butoane sunt niște șmecherași cu ordine de sus

teddyw
teddyw  •  08 Iulie 2021, 23:27

celor care le pling de mila danezilor le aduc aminte cum am fost furati la Copenhaga in 2004 si cum am pierdut calificarea la Europeanul din acel an...

cornelcc
cornelcc  •  08 Iulie 2021, 11:43

Si ca de obicei, nu se intmpla nimic si nu se va schimba nimic! Arbitrii isi vad de afaceerile lor, respecta indicatiile si fluiera pentru cine trebuie, iar VAR, in spiritul aceleasi "competitii oneste", evident ca nu intervine. Imi place ca UEFA/FIFA afiseaza sloganul "RESPECT" pe la toate competitiile pe care le organizeaza, evident ei fiind primii care nu respecta nimic: combatanti, spectatori/telespectatori, principii si nici chiar arbitrii, pe care ii dreseaza sa execute ordinele.

robby73
robby73  •  08 Iulie 2021, 10:22

1. Lovitura libera (din care a marcat Danemarca) nu trebuia data. 2. Zidul danezilor nu a pastrat distanta de 1 metru vis a vis de zidul englezilor. 3. Arbitrul trebuia sa intrerupa meciul ( a doua minge pe teren) inainte de 11m. 4. 11m nu trebuia fi acordat neaparat. Deci dupa toate greselile astea ramanem cu 1-0 pentru Anglia.

reteleanu
reteleanu  •  08 Iulie 2021, 09:57

Are dreptate total. Anglia merita sa bata, a stat calare pe ei tot meciul, insa penalty dat ca la comuna Recea. Oricum, asta e deja istorie, conteaza ca intotdeauna doar scorul final. Si mai cred o chestie: in finala, daca va fi nevoie, arbitrii or sa impinga din nou Anglia. Englezii nu pot concepe sa rateze asa ocazie.