EURO 2020  ·  NORVEGIA - SUEDIA 3-3 //

NORVEGIA - SUEDIA 3-3 // FOTO Greșeală mare de arbitraj în meciul din grupa României: „A fost ofsaid, nu trebuia validat” + fault DUR în prima repriză

Norvegia - Suedia 3-3

Articol de — Miercuri, 27 Martie

NORVEGIA - SUEDIA 3-3 // Oaspeții suedezi au protestat după meci, contestând golul de 1-0, marcat de norvegianul Bjorn Johnsen.

"A fost ofsaid, nu trebuia validat. La pauză, arbitrul a recunoscut că a fost o greșeală. Din păcate, nu avem VAR", a declarat selecționerul Janne Andersson, în timp ce Anders Andersson, expertul televiziunii TV4, a răbufnit: "Mă enervează asemenea erori".

În momentul în care King a șutat, portarul Olsen era ieșit la blocaj. Și Johnsen era în spatele lui . Doar Helander mai era pe linie. Apoi, Johnsen a deviat mingea în plasă. Ofsaid clar.

Meciul a fost arbitrat de o brigadă italiană, cu Gianluca Rocchi la centru.

Atac de "roșu"!

În prima repriză, suedezii ar fi putut rămâne în 10. Berg l-a călcat pe coapsă pe Selnæs chiar la mijlocul terenului. "E cartonaș roșu!", a exclamat în direct comentatorul norvegian. "Centralul" Rocchi a lăsat meciul să continue.

Vezi și: NORVEGIA - SUEDIA 3-3 // Conflict nordic în grupa noastră: dialog halucinant între doi jucători: „A fumat ceva?”

CLASAMENT

clasament romania

REZULTATE + PROGRAM GRUPA F

S-au jucat pe 23 martie 2019: Malta – Feroe 2-1, Suedia – România 2-1, Spania – Norvegia 2-1
26 martie 2019: Malta – Spania 0-2, Norvegia – Suedia 3-3, România – Feroe 4-1
7 iunie 2019: Feroe – Spania, Norvegia – România, Suedia – Malta (ora 21:45)
10 iunie 2019: Feroe – Norvegia, Malta – România, Spania – Suedia (ora 21:45)
5 septembrie 2019: Feroe – Suedia, Norvegia – Malta, România – Spania (ora 21:45)
8 septembrie 2019: Spania – Feroe (ora 16:00), România – Malta (ora 19:00), Suedia – Norvegia (ora 21:45)
12 octombrie 2019: Feroe – România (ora 19:00), Malta – Suedia, Norvegia – Spania (ora 21:45)
15 octombrie 2019: Feroe – Malta, România – Norvegia, Suedia – Spania (ora 21:45)
15 noiembrie 2019: Norvegia – Feroe, România – Suedia, Spania – Malta (ora 21:45)
18 noiembrie 2019: Malta – Norvegia, Spania – România, Suedia – Feroe (ora 21:45)

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!