INTERNATIONAL  »  EURO 2020  »  NORVEGIA - SUEDIA 3-3

NORVEGIA - SUEDIA 3-3 // Noi replici dure între adversarele României » Atac la norvegianul Bjørn Maars Johnsen: „Ești un dulap ambulant”

Norvegia - Suedia 3-3 // FOTO: Reuters

Articol de - Publicat miercuri, 27 martie 2019 10:49

Editorialistul suedez Noa Bachner, de la Expressen, l-a numit pe norvegianul Bjørn Maars Johnsen ”dulap ambulant” după meciul Norvegia - Suedia 3-3.

Atacantul norvegian de 1,95 m a reacționat acid: „Răspunsul meu este că am marcat golul de 1-0 și am câștigat toate duelurile aeriene. El poate spune ce vrea despre mine”.

Jucătorii Norvegiei și Suediei s-au contrat după meci: Joshua King, golgeterul Norvegiei, a dat un răspuns halucinant la zona mixtă după egalul dramatic cu Suedia, 3-3: „Cine e Quaison? Ah, numărul 11? Nu știu ce a fumat, dar asta e problema lui”.

Partida a avut o evoluție incredibilă a scorului. Norvegia a condus 2-0, s-a văzut întoarsă la 3-2 și a egalat în al 7-lea minut de prelungiri, cu un cap din 6 metri, după corner.

Vezi și: FOTO Greșeală mare de arbitraj în meciul din grupa României: „A fost ofsaid, nu trebuia validat” + fault DUR în prima repriză

CLASAMENT

clasament romania

REZULTATE + PROGRAM GRUPA F

S-au jucat pe 23 martie 2019: Malta – Feroe 2-1, Suedia – România 2-1, Spania – Norvegia 2-1
26 martie 2019: Malta – Spania 0-2, Norvegia – Suedia 3-3, România – Feroe 4-1
7 iunie 2019: Feroe – Spania, Norvegia – România, Suedia – Malta (ora 21:45)
10 iunie 2019: Feroe – Norvegia, Malta – România, Spania – Suedia (ora 21:45)
5 septembrie 2019: Feroe – Suedia, Norvegia – Malta, România – Spania (ora 21:45)
8 septembrie 2019: Spania – Feroe (ora 16:00), România – Malta (ora 19:00), Suedia – Norvegia (ora 21:45)
12 octombrie 2019: Feroe – România (ora 19:00), Malta – Suedia, Norvegia – Spania (ora 21:45)
15 octombrie 2019: Feroe – Malta, România – Norvegia, Suedia – Spania (ora 21:45)
15 noiembrie 2019: Norvegia – Feroe, România – Suedia, Spania – Malta (ora 21:45)
18 noiembrie 2019: Malta – Norvegia, Spania – România, Suedia – Feroe (ora 21:45)

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”