INTERNATIONAL  »  EURO 2020  »  GRUPA E

Robert Lewandowski, autorul celei mai mari ratări de la EURO 2020: bară din doi metri!

Robert Lewandowski a trimis în bară din 2 metri! FOTO: Guliver/gettyimages +23   FOTO
Robert Lewandowski a trimis în bară din 2 metri! FOTO: Guliver/gettyimages

Articol de GSP - Publicat miercuri, 23 iunie 2021 19:26 / Actualizat miercuri, 23 iunie 2021 19:33

Robert Lewandowksi (32 de ani), vedeta naționalei Poloniei, a fost protagonistul unei ratări imense în meciul cu Suedia.

AICI, totul despre Slovacia - Spania și Suedia - Polonia

În minutul 17, după ce suedezii deschiseseră scorul în minutul 2, Lewandowski a fost la un pas de a egala. De trei ori în aceeași fază!

Robert Lewandowski, ratare incredibilă în Suedia - Polonia! Bară din DOI metri

După un corner executat din partea dreaptă, Lewa a reluat cu capul spre poarta adversă, cu pământul, de la aproximativ 10 metri distanță de buturile apărate de Robin Olsen.

Atacantul lui Bayern a lovit bara transversală, iar mingea a ricoșat tot pe direcția lui. Cu Olsen culcat pe gazon, Lewandowski a reluat din nou spre poartă, de la aproximativ doi metri de linia porții. În mod uluitor, polonezul a lovit iar bara transversală, iar apoi nu a reușit să împingă mingea în plasă, după ce aceasta revenise - încă o dată - la el.