INTERNATIONAL  »  EURO 2020  »  GRUPA F

Imagini emoționante! Ce au făcut vedetele Franței înainte de meciul cu Ungaria

Kylian Mbappe, în drum spre vestiare // foto: Twitter @ OGambling +16   FOTO
Kylian Mbappe, în drum spre vestiare // foto: Twitter @ OGambling

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 iunie 2021 21:17 / Actualizat sambata, 19 iunie 2021 21:49

Înainte de meciul dintre Ungaria și Franța, fotbaliștii celor două echipe au oferit un moment emoționant.

Ungaria - Franța 1-1 » Campioana mondială, remiză în „infernul” de la Budapesta
Ungaria - Franța 1-1

La scurt timp după sosirea la Puskas Arena, stadionul care a găzduit meciul, fotbalișii celor două reprezentative, inclusiv vedetele Mbappe și Benzema, au întrerupt drumul către vestiare.

Ce au făcut Mbappe și Benzema înainte de Ungaria-Franța

OGCOM dezvăluie că pe tunelul către vestiare era amplasat un ecran prin care un copil bolnav își vedea idolii, direct de pe patul de spital. Jucătorii celor două echipe s-au oprit, rând pe rând, și i-au făcut tânărului cu mâna.

Ungaria și Franța au remizat în runda secundă a grupei F de la Euro 2020, scor 1-1.

Într-o atmosferă senzațională, în fața a peste 60.000 de suporteri fanatici, Ungaria a făcut o primă repriză perfectă. Elevii lui Marco Rossi au alergat enorm, au suplinit diferența evidentă de valoare și au izbutit chiar un gol nesperat.

În al doilea minut al prelungirilor, Attila Fiola, fundaș la MOL Fehervar, a reușit cursa carierei. L-a lăsat în urmă pe Pavard, a rezistat și atacului lui Varane și l-a învins pe Lloris cu un șut pe jos, la colțul scurt.

Campioana mondială a egalat după o gafă în lanț a defensivei maghiare. Mbappe a recuperat o minge la 16 metri de poartă, l-a depășit pe Nego și a centrat în fața porții. Pasa a fost una greșită, dar Orban a respins greșit. Din 6 metri a deviat ușor mingea, perfect pentru șutul lui Griezmann.

Mai multe știri de la EURO 2020:

Griezmann dă vina pe fani, după egalul cu Ungaria: „Nu mai suntem obișnuiți să jucăm cu stadionul plin”
Euro 2020
Scene josnice la Budapesta » Cu ce au aruncat fanii francezi în portarul Ungariei
UNGARIA - FRANȚA

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”