INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  EUROPA LEAGUE

Alexa, integralist în victoria lui Anorthosis cu Levadia 3-1

Articol de GSP - Publicat joi, 19 iulie 2012 00:00 / Actualizat joi, 19 iulie 2012 22:13

Adus în această vară de la Rapid, Alexa a fost folosit 90 de minute de Ronny Levy în partida jucată de Anorthosis cu Levadia Talin, cîştigată de ciprioţi, 3-1, pe terenul estonienilor.

Unul din goluri a fost marcat de celălalt jucător adus de fostul antrenor al Stelei în Cipru, Juliano Spadacio. Fostul jucător al Astrei a înscris golul de 1-0 în ultimul minut al primei reprize. În cazul în care Anorthosis trece de Levadia, echipa estoniană ar putea fi viitorul adversar al Rapidului, dacă giuleştenii trec la rîndul lor de MyPa.