INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  CFR CLUJ - LAZIO 2-1

CFR CLUJ - LAZIO 2-1 // VIDEO Dumitru Dragomir îl laudă pe Dan Petrescu: „I-a trezit pe jucători la pauză”

Articol de GSP - Publicat joi, 19 septembrie 2019 22:16

Dumitru Dragomir, fostul președinte al LPF, a vorbit la GSP Live despre tactica aleasă de Dan Petrescu pentru meciul câștigat cu Lazio, 2-1, din prima etapă a grupelor Europa League. Tehnicianul a jucat cu 3 fundași centrali.

„Victoria e foarte mare. Dan Petrescu e un antrenor foarte mare. Înaintea meciului credeam că CFR poate câștiga, dar nu mă așteptam să facă o repriză a doua atât de bună.

Dan Petrescu i-a trezit pe jucători la pauză. Tactica lui Dan Petrescu a fost perfectă. Cel mai mult mi-au plăcut Dan Petrescu și portarul Arlauskis. Dan Petrescu își ia măsuri foarte mari de apărare”, a declarat Dumitru Dragomir la GSP Live.

PROGRAMUL COMPLET AL CAMPIOANEI ROMÂNIEI, GRUPA E:

• Celtic - CFR Cluj, 3 octombrie, ora 22:00 (celălalt meci e Lazio - Rennes)
  • Rennes - CFR Cluj, 24 octombrie, ora 22:00 (celălalt meci e Celtic - Lazio)
  • CFR Cluj - Rennes, 7 noiembrie, ora 19:55 (celălalt meci e Lazio - Celtic)
  • Lazio - CFR Cluj, 28 noiembrie, ora 22:00 (celălalt meci e Celtic - Rennes)
  • CFR Cluj - Celtic , 12 decembrie, ora 19:55 (celălalt meci e Rennes - Lazio)

CFR CLUJ - LAZIO 2-1 // Ciprian Deac și Omrani visează departe: „Asta ar fi o adevărată performanță!”

CFR CLUJ - LAZIO 2-1 // Simone Inzaghi îi laudă pe jucătorii lui Dan Petrescu: „Vom fi mai atenți la Omrani în retur”