Comentarii (12)
calinbucuresti
calinbucuresti  •  15 Mai 2014, 17:35
Postat de tbone pe 15 Mai 2014, 09:41

finala furata practic, Benfica a fost clar echipa mai buna, au avut posesie, au dominat, au avut cel putin 5 ocazii pe repriza, si Sevilla a avut ocazii dar raportul e net in favoarea Benficai, iar la penalty, pai cele 2 ratate de Benfica nu au fost valide, Beto ungurizatu a iest 2 metri de pe linia portii, e logic ca inchizi ungiul mai bine de acolo, nu inteleg de ce erau 2 arbitri la fiecare bara, ambii flexati si concentrati, cand nu au vazut acest lucru, la ambele penalty uri ratate de Benfica Beto a iesit 2-2.5 metri de pe linia portii, ceea ce inseamna ca trebuiau repetate ambele lovituri...ca sa nu mai zic ca Benfica a avut penalty clar

Astfel se poate spune si despre finala castigata de Steaua in 1986, contra Barcelonei. Spaniolii au fost cei care dominat teritorial, ocaziile le-au apartinut tot lor, stelistii erau "impietriti" pe semicerc ca la handbal, incercand cu disperare sa respinga baloanele etc etc. Chiar exista o sumedenie de termeni de comparatie intre cele doua finale! Iti place?

danrapid
danrapid  •  15 Mai 2014, 12:51

CORECT...Benfica lasand la o parte faptul ca au ratat enorm AU avut 2penalty-uri neacordate plus greseala la cel la care Beto a iesit in fata si trebuia repetat

steaua1986forever
steaua1986forever  •  15 Mai 2014, 12:05

Daca arbitrul nu a avut nimic de comentat, nu vad care e problema....In fine, nu trebuie sa il injuram pentru ca a fost la cefure. Bravo celor care l-au adus ca au fost atat de isteti sa aduca un astfel de portar, ca nu au putut sa il tina acolo...asta e deja alta poveste.

bamse1901
bamse1901  •  15 Mai 2014, 11:59

felicitari, chiar daca benfica a fost mai buna

flacara.visinie
flacara.visinie  •  15 Mai 2014, 11:25

Cred ca esti invidios. Sau poate nu stii ca fotbalul se joaca pe goluri, nu pe ocazii, posesie, ratari etc. Iar comentariile despre cum a stat Beto in poarta sunt de gradinita. Poate abia acum ai inceput sa te uiti la fotbal. Sunt convins ca daca era Hapără Tătărușanu, totul era perfect regulamentar.

tbone
tbone  •  15 Mai 2014, 09:41

suporter_fotbal
suporter_fotbal  •  15 Mai 2014, 08:42

beto ala iesea din poarta la 2-3m ! mai bine se ducea langa ala care executa si sta in fata lui

cosminmao
cosminmao  •  15 Mai 2014, 08:32
Postat de roadster1988 pe 15 Mai 2014, 07:50

mda,pentru asta nu ajung romani sa joace finale europene...din cauza lipsei de valoare...din cauza asta rotofeiul rusescu, anti fotbal, a fost dat afara de la sevilla...

esti prost

alecsss
alecsss  •  15 Mai 2014, 07:58

Fratioare, eu am vazut meciu' pe Dolce Sport si acolo n-a zis niciun comentator fraza asta. A spus cineva la Pro Tv chestia asta sau faci misto? Intreb pt ca, sincer, pe Mocanu si pe Draghici ii cred in stare de astfel de fantasmagorii.