INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  FEYENOORD - ROMA

FOTO Radu Petrescu a condus meciul serii în Europa League, Feyenoord - Roma » A ieșit în evidență cu un moment imposibil de evitat

Brigada condusă de Radu Petrescu (41 de ani) s-a descurcat onorabil la manșa tur a șaisprezecimii de finală din Europa League, Feyenoord - AS Roma, scor 1-1 / FOTO: Imago +5   FOTO

Articol de - Publicat joi, 15 februarie 2024 22:15 / Actualizat joi, 15 februarie 2024 22:34

Brigada condusă de Radu Petrescu (41 de ani) s-a descurcat onorabil la manșa tur a șaisprezecimii de finală din Europa League, Feyenoord - AS Roma, scor 1-1.

Feyenoord - AS Roma, reeditarea finalei Conference League din sezonul 2022/2023, s-a jucat joi sub supravegherea unei brigăzi românești.

A devenit brusc meciul serii în Conference League » Rezultat neverosimil după 24 de minute, ciudățenii și în tribune
Șaisprezecimi

La centru a fost Radu Petrescu, asistat de Radu Ghinguleac și Mircea Grigoriu. Rolul de arbitru de rezervă i-a revenit lui Marcel Bîrsan, iar în camera VAR s-au aflat Cătălin Popa și Ovidiu Hațegan.

Radu Petrescu, arbitru la Feyenoord - AS Roma

Gazdele au deschis scorul în prelungirile primei reprize. Igor Paixao a fost scăpat din marcaj în centrul careului, la 7 metri, și a înscris cu o lovitură de cap. Romelu Lukaku a egalat în minutul 67, cu un procedeu asemănător, cap din 10 metri.

Radu Petrescu s-a descurcat onorabil. A arătat 5 cartonașe galbene, iar în minutul 73 a fost protagonistul unui moment amuzant pentru spectatori, dureros pentru el. Un șut puternic al lui Mats Wieffer a fost deviat direct în figura „centralului”.

+1 FOTO

Spectacol total în Europa League

Primele 4 dueluri din șaisprezecimile de finală ale Europa League, disputate joi, începând cu ora 19:45, au oferit o ploaie de goluri.

Galatasaray s-a impus dramatic în fața celor de la Sparta Praga, scor 3-2, cu gol marcat de Icardi în prelungiri.

Șahtior și Marseille au remizat, scor 2-2, într-un meci disputat la Hamburg.

Sporting s-a impus cu 3-1 în deplasarea cu Young Boys și și-a asigurat în mare măsură calificarea.

Match Quiz Manchester City - Chelsea

Ești expert în Premier League? Plasează gratuit predicțiile tale pe meciul Manchester City - Chelsea și ia-ne premiile!

Încă o accidentare în apărarea lui Tottenham » Improvizația care îl poate aduce pe Drăgușin titular: revine „Bolt” pe postul din Germania?