INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  ROMÂNI

FOTO Cum s-au descurcat românii la meciurile de azi din Europa League! Tătărușanu și Chiricheș au fost integraliști

Articol de GSP - Publicat joi, 18 februarie 2016 22:49

Ciprian Tătărușanu (30 de ani) a jucat toate minutele pentru Fiorentina în meciul din șaisprezecimile Europa League cu Tottenham.

Partida s-a terminat la egalitate, 1-1. Tătărușanu a avut o evoluție destul de bună, dar a fost învins în minutul 37, de Chadli, din penalty.

Italienii au egalat în minutul 59 prin Bernardeschi. Returul acestei duble manșe se va juca săptămâna viitoare.

Într-un alt meci din aceeași fază a competiției (Villarreal - Napoli 1-0), Vlad Chiricheș a fost și el integralist pentru oaspeți.

Deși nu s-a evidențiat cu nimic, Chiricheș a făcut un meci sigur, însă nu l-a putut opri pe Denis Suarez în minutul 82, când acesta a marcat golul victoriei spaniolilor.

Ștefan Radu de asemnea a fost și el integralist pentru Lazio în meciul cu Galatasaray.

Echipa sa a remizat în deplasare, scor 1-1. Sabri Sarioglu a deschis scorul în minutul 12, însă Milinkovici Savici a egalat în minutul 21.