Comentarii (27)
rumunek
rumunek  •  14 Martie 2025, 17:05

Am mai auzit astfel de declarații. Apoi, mă uit in alt articol și văd că îl vinde liniștit pe Târnovanu, că-l are pe Zima. Tot așa pot pleca Șut, Bârligea, poate Olaru. Cred că asta e și cauza pentru care patronul l-ar băga în ultimele etape ale sezonului. Nici rămânerea lui Ngezana și Dawa nu e prea sigură, mai ales dacă îi întrebăm ce vor ei. Prin urmare, transferuri trebuie făcute nu doar pentru a completa scheletul actual al echipei, ci și pentru a acoperi eventualele plecări. Ori, cunoscând unica regula de scouting a clubului, aceea că trebuie văzuți jucătorii pe la meciurile din România, e greu să găsești fotbaliști peste ca valoare, care să fie și transferabili, adică nu de la concurente. Care sunt din ce în ce mai numeroase, după cum se vede în clasamentul de start din play-off. Asta înseamnă că fondul de jucători de transferat este tot mai limitat, iar prețurile vor fi tot mai mari, că doar ne place să ne lăudăm pe la TV cu milioanele obținute de la UEFA. Ar fi nevoie de o schimbare totală de strategie, de la bag bani dacă mă calific, la bag bani ca să mă calific. Crede cineva că e posibilă o astfel de rearanjare a logicii? Eu nu! Probabil că se va trage cât mai mult de timp cu vânzările, până spre finalul calificărilor, asta dacă vor lua titlul și vor merge spre UCL pe ruta campioanelor. Altfel, pentru Conference, vom vedea o echipă cu veterani și ceva puști, care să tragă de statutul de cap de serie. Nivelul următor? Nu cred până nu văd.

Elvis_alu_Murica
Elvis_alu_Murica  •  14 Martie 2025, 12:01
Postat de Steaua_e_doar_in_Ghencea pe 14 Martie 2025, 11:41

Intotdeauna dupa o ratare rusinoasa a unei calificari el anunta transferuri, sa tina suporterii aproape, sa-i plateasca milioane de euro si in sezonul urmator. E bun la manipularea maselor, nici nu e greu daca ai bani.

Rusine e sa te bata Dumbravita si sa te elimine Carmen, nu sa te scoata Lyon in optimi. Dar tu nu stii ce e aia rusinea. Toata viata ai fost de ras si o consideri normalitate

Steaua_e_doar_in_Ghencea
Steaua_e_doar_in_Ghencea  •  14 Martie 2025, 11:41

Intotdeauna dupa o ratare rusinoasa a unei calificari el anunta transferuri, sa tina suporterii aproape, sa-i plateasca milioane de euro si in sezonul urmator. E bun la manipularea maselor, nici nu e greu daca ai bani.

sezione90
sezione90  •  14 Martie 2025, 11:39

Deja vorbiti de cap de serie in Champions League, pariez pe toata branza lu jiji ca fcsb termina pe 3

luciann
luciann  •  14 Martie 2025, 11:19
Postat de legio.sud pe 14 Martie 2025, 09:21

Povești bă “ specialistule “ , fără Marian Barbu , Bârsan , Radu Petrescu , Ad. Cojocaru un faceți nici-o brânză .

*** dupa acest parcurs european!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

luciann
luciann  •  14 Martie 2025, 11:18
Postat de adrian09 pe 14 Martie 2025, 10:30

....ati uitat de costreie!

In toamna v-am dat 6 goluri in doua meciuri in 10 zile! Si atunci, tot Costreie a fost de vina? Stai ca reintra o parte dintre jucatorii accidentati, nu mai suntem obositi cu Europa, si sa vezi ce ***

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

redbuldog
redbuldog  •  14 Martie 2025, 10:37

Gigicaa,fa tata ,,lampa mai mica"..!

luciann
luciann  •  14 Martie 2025, 10:33
Postat de romeverest pe 14 Martie 2025, 09:47

Poate cumpara pe cine doreste din campionatul nostru, dar tot degeaba !! Nu avem valoare pentru nivelul unor astfel de competitii !! Sperantele lui Becali privitor la Liga Campionilor raman doar vise !! Suntem departe rau de tot de fotbalul adevarat !!

Nu sunt chiar vise, in grupe se poate intra! Problema e ca esti carne de tun acolo! Dinamo Zagreb a luat 9, si aia au buget mai mare!

adrian09
adrian09  •  14 Martie 2025, 10:30
Postat de legio.sud pe 14 Martie 2025, 09:21

Povești bă “ specialistule “ , fără Marian Barbu , Bârsan , Radu Petrescu , Ad. Cojocaru un faceți nici-o brânză .

....ati uitat de costreie!

1ianuarie
1ianuarie  •  14 Martie 2025, 09:51

Mulțumesc moderatorilor care se simt cu musca pe căciulă !

  • 1
  • 2
  • 3
Comentează