INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  RANGERS - ANTWERP 5-2

VIDEO + FOTO Ianis Hagi a fost titular într-o lecție de fotbal! Rangers e în „optimile” Europa League

Glasgow Rangers și Antwerp se întâlnesc astăzi, de la ora 19:55, în returul șaisprezecimii de finală din Europa League. +6   FOTO

Articol de GSP - Publicat joi, 25 februarie 2021 21:45 / Actualizat joi, 25 februarie 2021 22:01

Rangers, cu Ianis Hagi (22 de ani) titular, a învins-o pe Antwerp, scor 5-2 (4-3 în tur) și s-a calificat în „optimile” Europa League.

Ianis Hagi a fost activ în debutul partidei. La reușita de 1-0, semnată de Morelos în minutul 9, internaționalul român a contribuit cu un pressing avansat, care a dus la o eroare în defensiva belgienilor. Oaspeții au egalat până în pauză, prin Refaelov, în minutul 32.

Rangers - Antwerp 5-2

Rangers - Antwerp, echipele de start:

Rangers: McGregor - Balogun, Helander, Goldson, Barisic - Kamara, Davis, Aribo - I. Hagi, Morelos, Kent
Rezerve: McLaughlin - Arfield, Bassey, Itten, King, Patterson, Simson, Steward, Wright, Zungu
Antrenor: Steven Gerrard

Antwerp: De Wolf - De Laet, Gelin, Le Marchand - Buta, Gerkens, Verstraete, Hongla, Lukaku - Refaelov, Lamkel Ze
Rezerve: Beiranvand, Chevaughn - Ampomah, Avenatti, Boya, Miyoshi, Pavlic, Van Den Bosch
Antrenor: Frank Vercauteren

Stadion: Ibrox, Glasgow
Arbitru: Pawel Raczkowski, Polonia

+2 FOTO

Ianis Hagi, în mare formă

Ianis Hagi a fost titular și în ultimele 4 meciuri de campionat ale lui Rangers. Internaționalul român nu a dezamăgit. A marcat două goluri, în victoriile cu St. Johnstone, scor 1-0, și cu Dundee United, scor 4-1

Ianis are un gol și în actuala ediție de Europa League, în deplasarea din faza grupelor, contra lui Lech Poznan.

Manchester City e de neoprit, dar Guardiola vede altă favorită la câștigarea Ligii: „Are prima șansă”

Dan Petrescu, din nou pe lista lui Celtic! Ce scriu britanicii despre antrenorul român